ProtonMail dostępny dla wszystkich w przeglądarce i na smartfony

ProtonMail dostępny dla wszystkich w przeglądarce i na smartfony

17.03.2016 14:10, aktual.: 18.03.2016 10:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po trwających niemal dwa lata publicznych testach beta, ProtonMail, usługa pocztowa skupiająca się na bezpieczeństwie danych, prywatności i szyfrowaniu, jest już dostępna dla wszystkich, łącznie z aplikacjami mobilnymi na Androida i iOS-a.

Dotąd aplikacje mobilne były dostępne w oficjalnych sklepach, jednak dostęp do nich był ściśle limitowany. To należy już jednak do przeszłości: na oficjalnej stronie projektu pojawił się już bowiem komunikat o udostępnieniu usługi dla wszystkich, niezależnie od regionu i nic już nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystali z niego także Polacy.

O samym Ochrona prywatności danych i komunikacji. Twórcy usługi wielokrotnie podkreślali swoje szwajcarskie pochodzenie, co ma być gwarantem poufności i solidności. Bardziej istotne są jednak wykorzystywane mechanizmy, które mają zabezpieczyć poufność korespondencji usługi ProtonMaill.

Obraz

W kwestii kryptografii, Protonmail oferuje szyfrowanie prywatnym kluczem RSA-2048. Do utworzenia konta konieczne jest zatem nie tylko wymyślenie hasła logowania, ale także drugiego, pozwalającego na odszyfrowanie klucza. Ponadto usługa szyfruje także, przynajmniej częściowo, metadane maili i jest w pełni zgodna z implementacją OpenPGP.

Z ProtonMaila można korzystać za darmo, jednak wiąże się to ze sporymi ograniczeniam, o których częściowo już zapomnieliśmy w dobie Gmaila. Skupiając się na bezpieczeństwie danych, Szwajcarzy oferują jedynie 500 MB miejsca na maile. Za miesięczną opłatę w wysokość 5 euro (lub 4 euro, jeśli użytkownik zdecyduje się na roczny abonament) otrzymujemy już jednak 5 GB.

Aplikacje ProtonMaila na Androida i iOS-a można już znaleźć w naszej bazie oprogramowania. Nawet w związku z licznymi ograniczeniami, wśród których, oprócz ograniczonej pojemności, należy wymienić brak obsługi IMAP, ProtonMail może być świetną propozycją dla użytkowników, którzy potrzebują alternatywnej skrzynki do zadań specjalnych.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)