ProTruly Darling: złoty smartfon z kamerą 360 stopni i diamentami

ProTruly Darling: złoty smartfon z kamerą 360 stopni i diamentami

ProTruly Darling: złoty smartfon z kamerą 360 stopni i diamentami
07.03.2017 11:57

Ostatnimi premierami smartfonów możecie być już znudzeni. Wielcy producenci boją się wprowadzania dużych zmian, nawet mimo iż pozwoliłyby one stworzyć urządzenie niezwykłe, o którym byłoby głośno. Takich obaw nie mieli twórcy smartfonu Darling. Chińska firma ProTruly pokazała urządzenie robiące zdjęcia w 360 stopniach, które ponadto posiada elementy charakterystyczne dla biżuterii.

Niezwykłość Darlinga dostrzeżemy już z daleka, a to za sprawą dwóch ogromnych obiektywów – pierwszy znajduje się z tyłu, drugi na przodzie. Obie kamery oferują maksymalnie 13 MP i co najciekawsze, zostały stworzone do robienia zdjęć i nagrywania filmów w 360 stopniach. Takie materiały będziemy mogli pokazać znajomym bezpośrednio na smartfonie lub podzielić się nimi na YouTube czy Facebooku. Za taką funkcjonalność płacimy jednak nie tylko pieniędzmi, ale również rozmiarami urządzenia, które do małych z pewnością nie należy.

W miejscu umieszczenia kamer, smartfon jest zauważalnie grubszy, a górna powierzchnia nad wyświetlaczem jest ogromna. Nie wszystkim takie rozmiary przypadną do gustu, tym bardziej, że ze względu na szeroką górną ramkę, całość wygląda mało atrakcyjnie. Jednakże nie jest to urządzenie skierowane dla wszystkich, odbiorcami mają być wyłącznie ci poszukujący sprzętu do rejestrowania dobrej jakości materiałów 360 stopni.

China: World's first VR smartphone showcased at the China Hi-Tech Fair in Shenzhen

ProTruly Darling ma zaoferować 5,5-calowy wyświetlacz Full HD, wydajny układ MediaTeka, 4 GB RAM i 64 GB na dane użytkownika. Akumulator zapewni 3560 mAh – ciekawe jak sprawdzi się przy nagrywaniu materiałów w 360 stopniach. Smartfon będzie posiadał USB Type-C, czytnik linii papilarnych, a całość ma działać pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow.

Dostępne będą dwie edycje, pierwsza to standard, druga zaś powinna spodobać się zwolennikom ekskluzywnych materiałów. Posiada ona elementy z czystego złota, a dodatkowo na obudowie znalazły się cztery niewielkie diamenty. Brzmi bardzo prestiżowo, aż chcielibyśmy zobaczyć równie ekskluzywnego iPhone’a.

Jak wspomnieliśmy, ceny nie będą niskie. Według China Daily, za standardową edycję będziemy musieli zapłacić 600 dolarów, a za topową wersję 1300 dolarów. Bardziej atrakcyjne ceny podaje Mashable, odpowiednio 500 i 800 dolarów. Smartfon miałby pojawić się wyłącznie na rynku chińskim.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)