Prywatna firma oferuje każdemu złamanie zabezpieczeń dowolnego smartfonu

Prywatna firma oferuje każdemu złamanie zabezpieczeń dowolnego smartfonu

Prywatna firma oferuje każdemu złamanie zabezpieczeń dowolnego smartfonu
Piotr Urbaniak
28.11.2018 09:30

Swego czasu gorąca debata rozgorzała po tym, jak Apple odmówiło amerykańskim służbom bezpieczeństwa dostarczenia narzędzi umożliwiających dostęp do zablokowanego iPhone'a. Stróże prawa rozpoczęli wówczas korzystanie ze sprzętowego crackera GrayKey, ale ten firma z Cupertino ostatecznie zablokowała.

Teraz pewna firma zajmująca się odzyskiwaniem danych, DriveSavers, dodała do oferty usługę polegającą na wydobyciu danych z dowolnego smartfonu, również marki Apple. Przy czym adresuje ją nie do służb, a osób prywatnych.

Jak czytamy w informacji prasowej, Passcode Lockout Data Recovery – bo tak nazwano usługę – to rozwiązanie przeznaczone dla wszystkich „prawowitych właścicieli” urządzeń z systemem Android, iOS, Windows lub BlackBerry OS, którzy z jakiegoś powodu utracili dostęp do zawartości pamięci telefonu. Za przykład firma podaje śmierć nominalnego użytkownika albo zapomnienie haseł.

Nie wiadomo dokładnie, jakich metod używa przedsiębiorstwo, co jednak nie przeszkadza chwalić się pełną skutecznością. „Korzystając z nowych technologii, osiągamy 100 proc. skuteczności przy odblokowywaniu i odzyskiwaniu danych ze smartfonów chronionych hasłem, każdej marki, modelu i niezależnie od systemu operacyjnego, z dowolnie długim kodem, w tym telefonu i tabletu z bardziej skomplikowanymi hasłami składającymi się z sześciu cyfr lub więcej” – głosi reklama.

Dla wielu zaporowy okazać się może tylko koszt całego procesu, który – według informacji zasięgniętych przez serwis The Verge – wynosi 3,9 tys. dol. Plus jest taki, że zespół DriveSavers gwarantuje zwrot w pełni odblokowanego i fizycznie nieuszkodzonego telefonu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)