Przedświąteczne zakupy będą łatwiejsze dzięki wyszukiwarce Google

Przedświąteczne zakupy będą łatwiejsze dzięki wyszukiwarce Google

Przedświąteczne zakupy będą łatwiejsze dzięki wyszukiwarce Google
26.11.2014 20:34

W mobilnej wersji wyszukiwarki Google pojawią się nowe funkcje, które sprawią, że szukanie informacji o produktach będzie znacznie wygodniejsze. Z nowych opcji powinny być zadowolone zwłaszcza osoby często kupujące sprzęt przez Internet. Z poziomu samej wyszukiwarki będziemy mogli obejrzeć interesujący nas produkt w widoku 360 stopni, a także uzyskać dostęp do dokładniejszych informacji, jak chociażby przekątna ekranu w smartfonie.

Szukając informacji i opinii o rzeczy, którą zamierzamy kupić najczęściej korzystamy z Internetu. Pierwsze co robimy to wpisujemy nazwę produktu w wyszukiwarkę Google i dopiero wśród wyników szukamy strony, która może dostarczyć nam obszerniejszych informacji. Dużo osób, nawet mając zamiar poszukać najlepszej oferty na takich stronach jak ceneo.pl czy skapiec.pl, wcale nie korzysta z wbudowanej w stronę wyszukiwarki, tylko wpisuje nazwę produktu w Google. W związku z tym, z pewnością wielu użytkowników mobilnej wersji Google chciałoby móc sprawdzić podstawowe informacje o produkcie już z poziomu samej wyszukiwarki.

Obraz

W mobilnej wersji Google pojawią się nowe funkcje, które miedzy innymi ułatwią zakupy. Przy konkretnych produktach pojawi się lista sklepów je oferujących, a także będziemy mogli przejrzeć ich ceny. Dodatkowo przy wybranych produktach dostępna będzie specjalna, rozszerzona karta zawierająca dokładniejsze informacje, przykładowo w przypadku tabletu będziemy mogli sprawdzić przekątną i rozdzielczość ekranu. Przy szukaniu informacji w Internecie, praktycznie zawsze zwracamy uwagę na opinie, teraz dostęp do nich będziemy mieli z poziomu wyszukiwarki. Przy niektórych produktach pojawią się ich oceny. Kolejną nowością jest wprowadzenie przy zdjęciach wybranych rzeczy widoku 360 stopni, co pozwoli nam dokładniej sprawdzić jak prezentuje się chociażby dany smartfon.

Termin wprowadzenie tych elementów do wyszukiwarki nie jest przypadkowy. Google podkreśla, że funkcje wprowadzone będą teraz, bo właśnie zbliża się okres świątecznych zakupów. Należy pamiętać, że wszystkie nowe opcje na chwilę obecną dostępne są jedynie w przypadku wybranych produktów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)