Przeglądarka Chrome dostanie własne menu z emoji, można je włączyć już teraz

Przeglądarka Chrome dostanie własne menu z emoji, można je włączyć już teraz
06.04.2018 11:49
Przeglądarka Chrome dostanie własne menu z emoji, można je włączyć już teraz

Korzystanie z emoji na urządzeniach mobilnych stało się tak istotną częścią komunikacji internetowej, że Google postanowił ułatwić korzystanie z nich także na desktopie. W przeglądarce Google Chrome na Windowsie, macOS-ie, Linuksie i Chrome OS pojawił się skrót do palety z emoji.

Na urządzeniach mobilnych korzystanie z emoji kwitnie, ponieważ przywołanie kolekcji z obrazkami jest banalnie proste. Wiele klawiatur wirtualnych ma nawet możliwość podpowiadania emoji zamiast słów w różnych językach. Na desktopach czasami także da się włączyć taką paletę, ale jest ona dobrze schowana (na systemie macOS można ją przywołać skrótem Cmd+Ctrl+Spacja).

Chrome wprowadza metodę bardziej intuicyjną dla użytkowników nieprzyzwyczajonych do korzystania ze skrótów klawiszowych. Wystarczy w polu tekstowym przywołać menu kontekstowe, klikając prawym przyciskiem myszy. Wybór emoji będzie pierwszą opcją, jaką zobaczymy na palecie, która się pokaże. Obecnie ta funkcja jest dostępna w deweloperskiej wersji przeglądarki (kanał Canary), której można używać równolegle ze stabilną.

350212632198080449
350212632198145985

By włączyć widoczność tej palety, trzeba ustawić w preferencjach deweloperskiej wersji programu odpowiednią flagę: chrome://flags/#enable-emoji-context-menu. W stabilnej wersji to menu pojawi się zapewne za kilka tygodni.

350212632198277057

Czy taki sposób pisania przyjmie się także na desktopie?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)