Przeglądarka Chrome dostanie własne menu z emoji, można je włączyć już teraz

Przeglądarka Chrome dostanie własne menu z emoji, można je włączyć już teraz

Przeglądarka Chrome dostanie własne menu z emoji, można je włączyć już teraz
06.04.2018 11:49

Korzystanie z emoji na urządzeniach mobilnych stało się tak istotną częścią komunikacji internetowej, że Google postanowił ułatwić korzystanie z nich także na desktopie. W przeglądarce Google Chrome na Windowsie, macOS-ie, Linuksie i Chrome OS pojawił się skrót do palety z emoji.

Na urządzeniach mobilnych korzystanie z emoji kwitnie, ponieważ przywołanie kolekcji z obrazkami jest banalnie proste. Wiele klawiatur wirtualnych ma nawet możliwość podpowiadania emoji zamiast słów w różnych językach. Na desktopach czasami także da się włączyć taką paletę, ale jest ona dobrze schowana (na systemie macOS można ją przywołać skrótem Cmd+Ctrl+Spacja).

Chrome wprowadza metodę bardziej intuicyjną dla użytkowników nieprzyzwyczajonych do korzystania ze skrótów klawiszowych. Wystarczy w polu tekstowym przywołać menu kontekstowe, klikając prawym przyciskiem myszy. Wybór emoji będzie pierwszą opcją, jaką zobaczymy na palecie, która się pokaże. Obecnie ta funkcja jest dostępna w deweloperskiej wersji przeglądarki (kanał Canary), której można używać równolegle ze stabilną.

Obraz
Obraz

By włączyć widoczność tej palety, trzeba ustawić w preferencjach deweloperskiej wersji programu odpowiednią flagę: chrome://flags/#enable-emoji-context-menu. W stabilnej wersji to menu pojawi się zapewne za kilka tygodni.

Obraz

Czy taki sposób pisania przyjmie się także na desktopie?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)