Przekątna 5,8 cala i wyświetlacz w technologii AMOLED – taki ma być największy iPhone 8

Przekątna 5,8 cala i wyświetlacz w technologii AMOLED – taki ma być największy iPhone 8
Redakcja

17.01.2017 12:02

To Samsung miałby zostać dostawcą wyświetlaczy do iPhone 8, a przynajmniej jego największej wersji. Tajwańskie źródła serwisu Digitimes podają bowiem, że Apple wyprodukuje trzy wersje o różnych rozmiarach ekranu. Ta największa dostanie panel AMOLED.

Premiera iPhone'a 8 przynieść miałaby trzy modele, różniące się od siebie m.in. rozmiarami ekranu – prawdopodobnie pojawią się wersje z wyświetlaczem 4,7-calowym, 5,5-calowym, oraz największa, z 5,8-calowym. Wszystko wskazuje na to, że panele AMOLED trafią tylko do modelu o największej przekątnej ekranu.

Samsung będzie jedynym dostawcą takich wyświetlaczy – miesięcznie Apple miało zamówić 20 milionów takich paneli, łącznie na cały 2017 rok zakontraktowano około 70 milionów sztuk. Dostawcą czujników dotykowych wykorzystywanych w panelach Samsunga miałby być japoński koncern Nissha Printing.

Pozostaje kwestią otwartą, jak przyjmą takie wyświetlacze fani iPhone'ów, tym bardziej, że jeszcze niedawno krytycy Samsunga podkreślali, że stosowane w serii Galaxy ekranu AMOLED z czasem przygasają. Znajdują one jednak przecież wielu fanów, ceniących nasycone barwy i prawdziwą czerń. Telefony zaś zmienia się przecież częściej, niż np. telewizory, więc efekt „wypalenia” nie byłby dla użytkowników iPhone'a 8 tak dotkliwy.

Rozpoczęcie produkcji pierwszych sztuk iPhone’ów 8 ma ruszyć już w marcu. Premiera iPhone 8 odbędzie się jesienią tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)