Przerośnięte aplikacje w Android Market

06.03.2012 12:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nareszcie skończy się pobieranie gier z Android Market tylko po to, żeby potem ściągać dodatkowe kilkaset megabajtów materiałów dodatkowych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Google nareszcie zwiększył limit rozmiaru aplikacji, którą można umieścić w Android Market.

Trzeba przyznać, że Google ma w tej kwestii gest — limit rozmiar aplikacji został zwiększony z marnych 50 MB do aż 4 GB. Dzięki temu w Markecie powinna zmieścić się już każda gra. Jednak niewielu producentów potrzebuje wykorzystywać taką przestrzeń. Większość aplikacji zajmuje kilka megabajtów, więc ich autorom nie robi ta zmiana żadnej różnicy, ale wydawcy wymagających gier powinni być w siódmym niebie.

Jeśli chodzi o stronę użytkownika, skorzystamy na tym, że Android Market od razu pokaże cały rozmiar aplikacji, bez niespodzianek. Nie będzie jednak możliwe pobranie całych 4GB na raz — Google podzieli pobierane dane na dwa archiwa po 2GB każde.

Android Central informuje, że zmiana jeszcze nie została wprowadzona w Android Market, ale odpowiednie poprawki już znalazły się w narzędziach deweloperskich — konkretnie w Android SDK Manager.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)