Przerwy techniczne w bankach w weekend. Utrudnienia w ING i Alior Banku

Przerwy techniczne w bankach w weekend. Utrudnienia w ING i Alior Banku

Banki zapowiadają utrudnienia w weekend, fot. Pixabay
Banki zapowiadają utrudnienia w weekend, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
05.02.2021 11:58, aktualizacja: 06.03.2024 22:00

Klienci banków muszą się przygotować na kolejne utrudnienia wynikające z prac serwisowych zaplanowanych na weekend (6 i 7 lutego). Tym razem problemy z dostępem do usług przewiduje ING Bank Śląski i Alior Bank, ale w tym pierwszym powinna się ograniczyć jedynie do godzin nocnych.

ING Bank Śląski zapowiada utrudnienia od godziny 23:00 w sobotę do 7:00 w niedzielę. W tym czasie nie uda się skorzystać z niektórych funkcji kart w Moim ING oraz ING Business. Lista opcji, które mogą w tym czasie nie działać jest pokaźna, a chodzi między innymi o aktywację kart, zmianę limitów transakcyjnych, zamawianie nowych kart płatniczych, dodawanie kart do portfeli elektronicznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay), czy operacje na rachunku karty kredytowej. Problematyczne może być także wnioskowanie o pożyczkę czy kolejne konta: osobiste i oszczędnościowe.

Klienci ING muszą być także przygotowani na kłopoty podczas prób zapłacenia kartą w sieci. Transakcje zatwierdzanie przez 3D Secure za pomocą kodu z SMS-a również mogą być bowiem niedostępne. Co istotne, zastrzeganie kart będzie w tym czasie możliwe tylko poprzez infolinię. ING dodaje, że pozostałe transakcje kartami, jak również korzystanie z Blika będą dostępne bez przeszkód.

Alior Bank zapowiada tymczasem niedostępność bankowości internetowej i mobilnej od 23:00 w sobotę do 7:00 w niedzielę i od razu zastrzega, że czas ten może ulec wydłużeniu. Zapewnia jednocześnie, że prace serwisowe nie będą miały wpływu na transakcje kartami oraz wypłaty z bankomatów. Siłą rzeczy wszelkie funkcje internetowej i mobilnej bankowości będą jednak w tym czasie niedostępne.

Ponadto Alior planuje także dużo dłuższą przerwę w funkcjonowaniu systemu inwestycyjnego. Ten będzie niedostępny już od 8:00 w sobotę (6 lutego) do 20:00 w niedzielę (7 lutego).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)