Przetestuj z nami online Windows Server 2012!

Przetestuj z nami online Windows Server 2012!

Redakcja
11.04.2013 13:17

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji specjalnej, którą przygotowaliśmy wraz z polskim oddziałem firmy Microsoft. Umożliwia ona przetestowanie systemu Windows Server 2012 online, bez instalacji czegokolwiek na Waszym komputerze.

Oddajemy w Wasze ręce możliwość przetestowania systemu Windows Server 2012 na prawdziwym serwerze, który przez godzinę może być dostępny wyłącznie dla Was. Koniec z czasochłonnym instalowaniem wersji ewaluacyjnych, wolno działającymi maszynami wirtualnymi i sprzątaniem systemu po testach. Przygotowana przez nas infrastruktura pozwoli Wam uruchomić i połączyć się do dedykowanej maszyny wirtualnej w ciągu kilkudziesięciu sekund, bez instalowania dodatkowych komponentów na Waszym komputerze. To nie jest prezentacja we Flashu ani klip wideo, po połączeniu wita Was prawdziwy system, który możecie do woli modyfikować, a nawet popsuć ;-) Jedyne czego potrzeba do zestawienia połączenia to klient Pulpitu zdalnego, wbudowany w systemy Windows XP Service Pack 3 i nowsze, a dostępny do pobrania dla Windows XP ze starszym dodatkiem Service Pack 2.

Obraz

Nie wiecie od czego zacząć testowanie systemu? Przygotowaliśmy cztery scenariusze, które poprowadzą Was za rękę przez proces konfiguracji najciekawszych i najpopularniejszych usług serwerowych dostępnych w Windows Server 2012. Do wyboru są scenariusze dotyczące serwera webowego IIS, kontrolera domeny Active Directory, serwera plików z dynamiczną kontrolą dostępu oraz puli dyskowych. Szczególny nacisk położyliśmy w nich na nowości wprowadzone w tej wersji systemu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie eksplorować system. Udostępniamy kompletne środowisko — działający na prawdziwym serwerze system — wraz z kontem o uprawnieniach administracyjnych, więc zasięg testów jest praktycznie nieograniczony!

Aby wziąć udział w testach, wystarczy zalogować się w naszym portalu, a następnie udać się na stronę akcji i wybrać scenariusz, który chcemy przetestować. Akcja potrwa do końca czerwca tego roku, jest więc sporo czasu — scenariusze można uruchamiać naturalnie więcej niż jeden raz. Aby umożliwić jak największej liczbie użytkowników skorzystanie z akcji, jedna sesja testowa ograniczona jest do godziny. Maszyny wirtualne ze względów bezpieczeństwa nie posiadają dostępu do Internetu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)