Przez SkyCash kupisz bilet na pociągi PKP Intercity, w tym na Pendolino

Przez SkyCash kupisz bilet na pociągi PKP Intercity, w tym na Pendolino

Przez SkyCash kupisz bilet na pociągi PKP Intercity, w tym na Pendolino
09.12.2014 15:42

System płatności mobilnych SkyCash spełnił obietnice i w sam raz na Święta wprowadził możliwość kupienia biletu na pociągi firmy PKP Intercity. Pasażerowie wszystkich pociągów przewoźnika, czyli EIC, IC, TLK i nowiutkie EIP (Pendolino), mogą wygodnie kupić bilet na przejazd na swoim smartfonie i w czasie kontroli pokazać go na ekranie swojego urządzenia.

Obraz

Bilet na pociąg w aplikacji mobilnej mogą już kupić posiadacze urządzeń z Androidem, którzy stanowią 80% użytkowników usług SkyCash. Użytkownicy Windows Phone będą mieli dostęp do tego modułu jeszcze w tym tygodniu, iOS zaś jeszcze przed Bożym Narodzeniem. W ofercie są bilety na wszystkie połączenia krajowe. Zakupy można zrobić nawet z 30-dniowym wyprzedzeniem. Uruchomienie sprzedaży biletów PKP Intercity świetnie uzupełnia usługi mobilne SkyCash. System płatności i usług obejmuje już opłaty za parkowanie w 30 miastach Polski, zakup biletów komunikacji miejskiej, biletów do kina oraz wypłaty z niektórych bankomatów bez użycia karty czy opłacanie rachunków.

Aplikacja stawia na szybkość i prostotę, pozwala kupić bilet w niezwykle wygodny sposób na smartfonie, w dowolnym miejscu i czasie. Sam zakup biletu trwa kilkanaście sekund. Sprawne zakończenie testów umożliwiło nam uruchomienie rozwiązania przed okresem świątecznym, kiedy PKP Intercity notuje wzmożony ruch podróżnych. – Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash

Bilety PKP Intercity są dostępne z poziomu głównego ekranu aplikacji. W jego centralnej części znajduje się ikona z logiem przewoźnika, której dotknięcie uruchamia wyszukiwarkę połączeń. Po określeniu daty wyjazdu oraz stacji początkowej i końcowej wystarczy zdefiniować parametry, np. liczbę biletów, rodzaj zniżki czy klasę wagonu. Ostatni krok to wybór metody płatności (konto SkyCash lub karta płatnicza) i zatwierdzenie transakcji. Bilet zostaje automatycznie zapisany w zakładce „Kontrola” i można okazać go nawet bez późniejszego dostępu do Internetu. Pasażer może też w łatwo zrezygnować z zakupionego biletu. Środki zostaną wtedy zwrócone.

Osoby odbywające podróż służbową mogą generować faktury VAT, które są wysyłane na wskazany adres e-mail.

Aplikacje SkyCash dla Androida, iOS i Windows Phone można znaleźć w naszej bazie programów. Przypominamy, że zakup biletów na pociągi dostępny jest na razie jedynie w wersji na Androida, w pozostałych pojawi się w najbliższych dniach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)