Przypominamy o urodzinowym konkursie!

Redakcja

21.12.2011 15:38, aktual.: 21.12.2011 16:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jesteśmy już na półmetku konkursu, który ogłosiliśmy z okazji 9 urodzin portalu dobreprogramy i jednocześnie w związku z uruchomieniem nowej platformy blogowej.

Dokładnie 7 grudnia, aby uczcić dziewięciolecie istnienia naszego portalu, udostępniliśmy Wam całkowicie przebudowany blog czytelników. Nowa odsłona przygotowana została przede wszystkim z uwzględnieniem Waszych sugestii i komentarzy. Duże nagłówki, większa czcionka treści oraz większe odstępy pomiędzy wierszami mają ułatwić czytanie wpisów, natomiast tzw. zajawki, kategorie tematyczne i wyszukiwarka pomogą w znalezieniu interesujących treści. Usprawnienia znalazły się także po stronie edycji wpisów — są nowe opcje formatowania, wygodniej wprowadza się tekst, praktycznie znieśliśmy też limit obrazków dołączanych do treści. Cały czas dodajemy kolejne funkcje i czekamy na Wasze komentarze w specjalnym wątku na forum.

Jedną z najważniejszych nowości na blogu jest też nowy wygląd oraz motywy graficzne. Tu właśnie pojawia się wspomniany konkurs, który organizujemy przy współpracy z firmą Benq. Wystarczy zaproponować własny motyw (grafikę) nagłówka blogu opracowany na bazie np. jakiejś fotografii czy rysunku. Przykładowo może to być zdjęcie podzespołu komputerowego, liczymy jednak na bardziej kreatywne projekty :) Zależy nam na tym abyście wykazali się pomysłowością bo najlepsze dzieła zostaną udostępnione do wyboru dla wszystkich czytelników. Formalnie rzecz biorąc wymóg jest w zasadzie tylko jeden: musi to być oparte o materiał do którego macie prawa autorskie. Wyszukiwanie w Google'ach efektownych tapet i ich zgłaszanie nie wchodzi więc w grę ;) Grafika powinna mieć wymiary 1920x200 pikseli.

Co można wygrać? Pięć najlepszych projektów zostanie nagrodzonych następującymi nagrodami:

Chcielibyśmy jednak wciągnąć do zabawy jak najwięcej z Was, zatem ponadto rozlosujemy 50 bezcennych koszulek dobrychprogramów wśród wszystkich, którzy wezmą udział w konkursie. Czasu jest jeszcze sporo, bo na zgłoszenia będziemy czekać do 7 stycznia 2012 r. Przypominamy też, że już zgłoszone prace można jeszcze wycofywać i poprawiać. Bierzemy pod uwagę tylko grafiki, które będą zgłoszone w chwili zamknięcia konkursu.

Na koniec mamy kilka sugestii dla tych, którzy już zgłosili swoje prace do konkursu, jak i przyszłych uczestników. Przede wszystkim sprawdzajcie, jak przygotowana przez Was grafika faktycznie wygląda po załadowaniu na blogu. Często niestety zdarza się tak, że najciekawszy fragment kompozycji ukryty jest za banerem reklamowym lub zlewa się z logotypem bloga. Pamiętajcie też, że motyw nie musi zamykać się w 1024 pikselach, większość użytkowników korzysta z szerszych rozdzielczości. Wreszcie polecamy zwracać uwagę na to, aby wykorzystana grafika nie była skalowana w górę — efekt rozmycia najcześciej skutecznie psuje końcowe wrażenia estetyczne. Powodzenia! :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)