Przystawka NVIDIA SHIELD TV po aktualizacji obsłuży wideo 120Hz i czaty głosowe w grach

Przystawka NVIDIA SHIELD TV po aktualizacji obsłuży wideo 120Hz i czaty głosowe w grach

Przystawka NVIDIA SHIELD TV po aktualizacji obsłuży wideo 120Hz i czaty głosowe w grach
Oskar Ziomek
10.09.2018 21:50, aktualizacja: 14.09.2018 14:48

Do użytkowników przystawki NVIDIA SHIELD TV trafia kolejna aktualizacja oprogramowania Experience. Tym razem jest już mowa o edycji oznaczonej numerem 7.1, która wprowadza wiele godnych uwagi zmian. Producent dodaje, że to już 20. aktualizacja oprogramowania od czasu wydania urządzenia na rynek. Częste i pełne nowości aktualizacje mają być gwarancją, że SHIELD TV będzie najlepszą przystawką do strumieniowania multimediów, a warto przy tym przypomnieć, że jest to urządzenie działające w oparciu o Androida TV, teraz już w wersji Oreo.

Nowa wersja oprogramowania 7 głównych nowości. Na szczycie listy znajduje się obsługa czatów głosowych w grach. Rozmowy realizowane są dzięki GeForce NOW, dzięki czemu gracz może rozmawiać z innymi uczestnikami rozgrywki na przykład w grach Fortnite oraz PUBG, a wszystko przez słuchawki wpięte do kontrolera przystawki. Ponadto nowe oprogramowanie wprowadza także obsługę skrótów klawiszowych w przypadku klawiatur i zmienia sposób obsługi myszy, dzięki czemu ruchy kursora powinny być bardziej płynne.

Obraz

Poza tym aktualizacja przywraca funkcję NVIDIA Share, która spodoba się fanom streamingu i nagrywania rozgrywek oraz wprowadza obsługę wyświetlania z odświeżaniem 120Hz, oczywiście w przypadku podłączenia właściwego telewizora lub monitora. Nowa wersja oprogramowania dodaje także szybkie ustawienia wyłączania, restartu i uśpienia przystawki oraz wprowadza obsługę mobilnej aplikacji dla smartfonów z Androidem oraz iOS-em, która pełni rolę wirtualnej klawiatury oraz myszy.

Po aktualizacji przystawka SHIELD TV jest też gotowa do obsługi najnowszych gier. NVIDIA wspomina dla przykładu o Monster Hunter World oraz F1 2018. Urządzenie jest już także przystosowane do obsługi Shadow of the Tomb Raider, gdy gra zostanie już wydana. Jak wynika z dostarczonych informacji, aktualizacja powinna być już teraz dostępna dla wszystkich użytkowników przystawki. Wystarczy więc odwiedzić ustawienia systemu i stamtąd pobrać nową wersję oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)