Przyszłość aplikacji Zdjęcia dla Windowsa: Timeline i nowa galeria

Przyszłość aplikacji Zdjęcia dla Windowsa: Timeline i nowa galeria

Przyszłość aplikacji Zdjęcia dla Windowsa: Timeline i nowa galeria
07.03.2018 11:15, aktualizacja: 07.03.2018 11:30

Jeśli testujecie insiderskie kompilacje Windowsa 10, na pewno znacie już Timeline. Aplikacja do obsługi zdjęć, dostarczona z systemem także dostanie oś czasu, ale będzie to nieco inny mechanizm niż w reszcie systemu. Do nowości dotarł włoski blog Aggiornamenti Lumia i dostarczył szczegółowy opis nie tylko osi czasu, ale też przebudowanej galerii i integracji aplikacji Zdjęcia z Paintem 3D. Są to podobno informacje, które przekazane zostaną osobom z tytułem MVP za kilka dni.

Oś czasu w aplikacji Zdjęcia będzie nieco przypominać to, co możemy zobaczyć przeglądarkowej wersji Zdjęć Google. Fotografie zebrane w programie będą uporządkowane chronologicznie i będzie można przeglądać je, przesuwając znacznik na osi do odpowiedniego miesiąca w roku. Im dalej w dół, tym starsze pliki znajdą się na ekranie.

aggiornamentilumia.itCo ciekawe, taka oś czasu będzie widoczna także przy zdjęciach kontaktów, jeśli z daną osobą powiążemy więcej niż jedno zdjęcie. To rozwiązanie powinno być płynniejsze i bardziej naturalne, niż „porcje” zdjęć podzielonych na miesiące.

aggiornamentilumia.it
aggiornamentilumia.it

Włoski blog informuje także, że w najbliższych tygodniach do insiderów dotrze odnowiona galeria w aplikacji Zdjęcia. Ponadto do zdjęć będzie można dodawać komentarz audio przy tworzeniu filmów. Przebudowana zostanie też sekcja odpowiedzialna za ścieżkę dźwiękową filmów. Integracja z programem Paint 3D pozwala na łatwe przechodzenie do edycji zdjęć w zewnętrznym programie. Blog wspomina też o naklejkach, ale nie pokazuje detali.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)