Przyszłość należy do tabletów i smartfonów

03.07.2012 15:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tę prognozę słyszeliśmy już nie raz w różnych kontekstach. Tym razem Artur Waliszewski, dyrektor Google Polska, twierdzi, że jesteśmy świadkami zmiany sposobu korzystania z Internetu.

Zdaniem Waliszewskiego coraz więcej osób ma przy sobie telefon lub tablet, a przede wszystkim te małe urządzenia mamy ze sobą praktycznie zawsze, bez względu na okoliczności. Nic więc dziwnego, że użytkownicy Internetu powoli rezygnują z laptopów i komputerów stacjonarnych na rzecz czegoś bardziej mobilnego. Użytkownicy zmieniają przyzwyczajenia dzięki ogromnej popularności nowoczesnych technologii oraz niezwykłej swobodzie korzystania z globalnej sieci zawsze i wszędzie.

Waliszewski zaznacza ponadto, że te zmiany wymuszają na producentach sprzętu i aplikacji inne podejście do projektowania. Technologie mają być uniwersalne i przystępne, coraz większy nacisk należy kłaść na wygodę korzystania z aplikacji na urządzeniach bez peryferiów (często nawet bez przycisków sprzętowych) i mających nieduże ekrany. Często chcemy uzyskać informacje w drodze, co powinno odbywać się błyskawicznie i małym nakładem sił.

Agencja MEC Analytics and Insight poinformowała, że już 80% polskich internautów posiada smartfony. Co szósty posiadacz smartfona korzysta z sieci za jego pomocą. Consumer Electronic Association (organizator CES) również prognozuje, że ten rok będzie należał do urządzeń mobilnych — smartfona planuje kupić 46% badanych, tablet 22%.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)