W ramach weekendowej rozrywki tym razem proponujemy Wam jedną z najlepszych platformówek w historii. Psychonauts można kupić na GOG.com za zaledwie 3,59 zł. Nie można przegapić takiej okazji, zwłaszcza że w przygotowaniu jest druga część.

bEShgBdx

Pod wzgpędem mechaniki jest to typowa staroszkolna platformówka, ale wymyka się z tej kategorii pod wieloma względami. Kolejne poziomy przechodzimy nie w świecie, w którym porusza się bohater, ale w umysłach innych postaci.

Twórcy naprawdę zaszaleli, tworząc poziomy zależne od charakterów i umiejętności parapsychicznych. Fundują nam surrealistyczną akcję, momentami narkotyczne otoczenie i fenomenalne dialogi. W Psychonauts warto zagrać choćby ze względu na te nietypowe stylizacje, a także dla humoru i zabawnej historii. Gra nie jest idealna i może męczyć pod względem technicznym, ale ma „to coś”.

The Psychonauts Trailer

Głównym bohaterem jest Rasputin – chłopiec obdarzony umiejętnościami parapsychicznymi, który woli jeśli mówimy na niego Raz. Podczas pracy nad umiejętnościami lewitacji, by dostać stosowną odznakę na obozie letnim odkrywa, że ktoś porywa specjalnie uzdolnione dzieci i kradnie ich mózgi. By rozwiązać zagadkę, musi wchodzić do umysłów innych i walczyć z ich wewnętrznymi demonami. To wszystko robi w międzyczasie szlifując swoje umiejętności i zdobywając odznaki na obozie.

bEShgBdz

Jeśli więc macie ochotę spędzić weekend przy psychodelicznej platformówce 3D i poznać wyjątkową pozycję, polecamy Psychonauts. Można w nią zagrać na Windowsie, Macu i Linuksie. Gra została wydana w 2005 roku i jest pierwszym tytułem dobrze już znanego studia Double Fine.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (8)
bEShgBev