Psystar nadal będzie sprzedawał komputery... ale z Linuksem

Redakcja

30.12.2009 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niedawno wspominaliśmy o wydaniu niekorzystnego wyroku dla firmy Psystar, znanej ze sprzedaży komputerów PC z systemem Mac OS X. Mimo że wyrok zakazuje producentowi dalszej sprzedaży maszyn z oprogramowaniem autorstwa Apple, Psystar nie zamierza kończyć swojej działalności. Ostatnio firma umożliwiła dokonywanie dotacji oraz zakup koszulek. Dziś Psystar poinformował, że zamierza wrócić do produkcji komputerów, tym razem z preinstalowanym systemem Linux.

Za pośrednictwem swojej strony internetowej przedstawiciele Psystara oznajmili, że już wkrótce firma wznowi sprzedaż komputerów po obniżonych cenach. Nowe maszyny zaopatrzone będą w różne dystrybucje Linuksa i złożone będą, według Psystara, z wybranych podzespołów najwyższej klasy. Na komputerach użytkownicy będą mogli sami instalować systemy operacyjne oparte o jądro XNU (czyli m.in. Mac OS X).

Psystar wyraził również dezaprobatę dla wydanego niedawno wyroku. Firma twierdzi, że jej działania nie naruszają praw autorskich. Wydawca nie może zabronić Ci z czytania książki w łazience lub słuchania muzyki podczas jazdy na rowerze. Nie powinno być żadnej różnicy jeśli chodzi o oprogramowanie, bez względu na to, ile pieniędzy Apple lub ktoś inny wyda na jego utworzenie - argumentuje Psystar.

Producent wystosował także wiadomość do swoich wszystkich dotychczasowych klientów, którzy zakupili klony Maców. Firma zapewnia pełną pomoc techniczną udzielaną na podstawie karty gwarancyjnej.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)