Psystar nadal będzie sprzedawał komputery... ale z Linuksem

Psystar nadal będzie sprzedawał komputery... ale z Linuksem

Redakcja
30.12.2009 14:29

Niedawno wspominaliśmy o wydaniu niekorzystnego wyroku dla firmy Psystar, znanej ze sprzedaży komputerów PC z systemem Mac OS X. Mimo że wyrok zakazuje producentowi dalszej sprzedaży maszyn z oprogramowaniem autorstwa Apple, Psystar nie zamierza kończyć swojej działalności. Ostatnio firma umożliwiła dokonywanie dotacji oraz zakup koszulek. Dziś Psystar poinformował, że zamierza wrócić do produkcji komputerów, tym razem z preinstalowanym systemem Linux.

Za pośrednictwem swojej strony internetowej przedstawiciele Psystara oznajmili, że już wkrótce firma wznowi sprzedaż komputerów po obniżonych cenach. Nowe maszyny zaopatrzone będą w różne dystrybucje Linuksa i złożone będą, według Psystara, z wybranych podzespołów najwyższej klasy. Na komputerach użytkownicy będą mogli sami instalować systemy operacyjne oparte o jądro XNU (czyli m.in. Mac OS X).

Psystar wyraził również dezaprobatę dla wydanego niedawno wyroku. Firma twierdzi, że jej działania nie naruszają praw autorskich. Wydawca nie może zabronić Ci z czytania książki w łazience lub słuchania muzyki podczas jazdy na rowerze. Nie powinno być żadnej różnicy jeśli chodzi o oprogramowanie, bez względu na to, ile pieniędzy Apple lub ktoś inny wyda na jego utworzenie - argumentuje Psystar.

Producent wystosował także wiadomość do swoich wszystkich dotychczasowych klientów, którzy zakupili klony Maców. Firma zapewnia pełną pomoc techniczną udzielaną na podstawie karty gwarancyjnej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)