Publiczna beta Windows Live Essentials Wave 4

Publiczna beta Windows Live Essentials Wave 4

Wojciech Kowasz
24.06.2010 22:32, aktualizacja: 24.06.2010 23:07

Zgodnie z porannymi zapowiedziami Microsoft udostępnił pierwszą publiczną wersję beta nowej odsłony pakietu aplikacji Windows Live Essentials oznaczonej jako Wave 4.

Windows Live Essentials to pakiet aplikacji, w skład którego w najnowszej wersji wydanej jako Wave 4 wchodzą komunikator Messenger, klient poczty Mail, program do katalogowania i edycji zdjęć Photo Gallery, program do tworzenia klipów wideo Movie Maker, edytor blogowy Writer, narzędzie do synchronizacji danych Sync i filtr rodzinny Family Safety. Aplikacje te współpracują oczywiście z dostępnymi online usługami z rodziny Windows Live - przede wszystkim z wirtualnym dyskiem SkyDrive i hostowaną pocztą Hotmail, zaś całość łączy wspólne logowanie z wykorzystaniem jednego hasła do konta Windows Live ID.

O tym, co konkretnie nowego w odsłonie Wave 4 pisaliśmy już wielokrotnie i dość szczegółowo. Z najciekawszych rzeczy warto wspomnieć funkcje rozpoznawania twarzy i "wymazywania" obiektów na zdjęciach w Photo Gallery - wystarczy zrobić kilka ujęć danej sceny, a program sam usunie np. ludzi, którzy weszli nam w obiektyw lub skoryguje zamknięte oczy jednego z fotografowanych. Messenger zyskał możliwość prowadzenia rozmów w kartach, a klient poczty Mail - agregację kont pocztowych, tryb offline i personalizowane widoki wiadomości. Większość aplikacji posiada teraz również interfejs wstążki znany z pakietu Office. Więcej informacji o poszczególnych zmianach można znaleźć również na oficjalnych stronach nowej wersji Windows Live Essentials.

Z Windows Live Essentials Wave 4 niestety nie skorzystają użytkownicy Windows XP - system ten nie jest już obsługiwany przez najnowszą wersję pakietu. Aplikacje wydania Wave 4 mogą zainstalować tylko posiadacze systemów Windows Vista SP2 lub Windows Server 2008 SP2 oraz Windows 7 lub Windows Server 2008 R2. W przypadku systemów Vista/2008 wymagane jest posiadanie także aktualizacji Platform Update.

Windows Live Essentials Wave 4 Beta można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Dom -> Zestawy programów. Przypominamy, że jest to jeszcze wersja niestabilna i może powodować problemy. Wersja beta została udostępniona w języku angielskim i kilku innych, niestety brak na razie wersji polskiej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)