Publiczna beta Windows Small Business Server 7

Publiczna beta Windows Small Business Server 7

Wojciech Kowasz
22.09.2010 09:55

Microsoft udostępnił dla wszystkich zainteresowanych pierwszą wersję beta Windows Small Business Server - systemu, który od razu po instalacji zawiera szereg innych, prekonfigurowanych produktów serwerowych stanowiąc zintegrowaną platformę dla małych firm.

Windows Small Business Server 7 zbudowany jest na bazie systemu Windows Server 2008 R2. Ponadto zawiera serwer komunikacyjny Exchange 2010 z dodatkiem Service Pack 1, usługi pracy grupowej SharePoint Foundation 2010 (następca Windows SharePoint Services) oraz oprogramowanie do centralnego zarządzania aktualizacjami w sieci - Windows Server Update Services. Microsoft zapewnia, że w stosunku do poprzedniej wersji znacznie rozszerzone zostały narzędzia służące do migracji, która ma być teraz prostsza - SBS to w końcu serwer dla małych firm, gdzie często brak zatrudnionej na etacie, wykwalifikowanej kadry IT. Windows Small Business Server 7, podobnie jak (od jakiegoś czasu) wszystkie nowe serwerowe produkty Microsoftu będzie dostępny wyłącznie w wersji 64-bitowej.

Przyszła oferta Microsoftu dla małych firm będzie składać się z dwóch rozwiązań: systemu Windows Small Business Server 7 oraz mocno zminimalizowanego, ale za to tańszego i bardziej dostępnego drugiego systemu Windows Small Business Server, póki co jeszcze o nazwie kodowej "Aurora". Publiczna beta tego ostatniego została wydana w sierpniu przy okazji udostępnienia bety nowego Windows Home Server. Nieco więcej informacji o obu nadchodzących produktach dla małych firm można znaleźć w broszurach informacyjnych na stronach Microsoftu. Najlepiej jednak samemu przetestować wybrane rozwiązania - są dostępne do pobrania w witrynie Microsoft Connect.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)