WindowsInternet i komunikacjaPrzeglądarki stron WWWPuffin Browser
Puffin Browser ikona

Puffin Browser9.0.1.982

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Puffin Browser to szybka przeglądarka internetowa na Windowsa, która kompresuje strony przed załadowaniem, znacznie przyspieszając ładowanie witryn. Program osiąga takie wyniki dzięki częściowemu przekazywaniu obliczeń do chmury (połączenie z nią jest szyfrowane).

Takie podejście sprawia, że rozmiar stron jest zmniejszany, a to pozwala ładować je nawet kilkukrotnie szybciej, niż inne popularne przeglądarki, takie jak Microsoft Edge, Chrome czy Firefox. Puffin Browser działa w oparciu o silnik Blink. W przeglądarce postawiono również na bezpieczeństwo i prywatność. Choć w programie znajdziemy typowy tryb incognito, to również klasyczny tryb przeglądania Sieci wystarcza, by skutecznie zacierać po sobie ślady aktywności.

Najprawdopodobniej dlatego, że w chwili obecnej mamy do czynienia jedynie z wersją rozwojową programu, nie znajdziemy w nim zbyt wielu ustawień. Możliwa jest zmiana lokalizacji zapisywania plików, ustawienie domyślnej wyszukiwarki oraz wyłączenie blokowania wyskakujących okienek i zapisywania haseł.

Można również dodawać zakładki i przeglądać historię. Po uruchomieniu Puffin może przywrócić ostatnią sesję, co pozwoli na kontynuowanie porzuconej wcześniej pracy (jest to domyślne ustawienie) lub otworzyć widok nowej karty. Ten jest czytelny i przedstawia wygodne w użyciu skróty do wybranych zakładek, co może przyspieszyć wyświetlanie najczęściej odwiedzanych witryn.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
1.73 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań19 097
Data aktualizacji19 sty 2022
Rozmiar pliku40.44 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Puffin Browser ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)