QuickLook – szybki podgląd plików znany z macOS dostępny dla Windowsa 10

QuickLook – szybki podgląd plików znany z macOS dostępny dla Windowsa 10

QuickLook – szybki podgląd plików znany z macOS dostępny dla Windowsa 10
Oskar Ziomek
25.06.2018 14:09, aktualizacja: 25.06.2018 17:53

Ostatnimi czasy Microsoft stara się implementować w Windowsie nowości, które realnie wpływają na komfort codziennego korzystania z komputera. Testerzy systemu mogą już od kilku miesięcy czerpać korzyści z wygodnych kart Sets pozwalających grupować kilka okien w jedno oraz używać ciemnego motywu podczas przeglądania plików. Eksplorator wciąż nie jest jednak idealny, a ciekawą aplikacją, która może to nieco zmienić jest QuickLook – dodatek inspirowany możliwościami systemu macOS.

Program jest szybką przeglądarką plików, która pozwala wyświetlić podgląd większości zdjęć, piosenek i dokumentów przy użyciu klawiatury. Wystarczy kliknąć na wybranym pliku, a później nacisnąć Spację, aby wyświetlony został minimalistyczny podgląd. To swego rodzaju krok poprzedzający otwarcie pliku w domyślnej aplikacji. W większości przypadków jest to więc po prostu rozwiązanie szybsze.

Podgląd zdjęcia dzięki QuickLook. Teraz wystarczy nacisnąć Enter, by mimo wszystko wyświetlić grafikę w domyślnej aplikacji.
Podgląd zdjęcia dzięki QuickLook. Teraz wystarczy nacisnąć Enter, by mimo wszystko wyświetlić grafikę w domyślnej aplikacji.

Kiedy podgląd jest już widoczny na ekranie, użytkownik może zdecydować się jednak na otwarcie danego pliku w domyślnej dla niego aplikacji. Wystarczy nacisnąć przycisk Enter lub przy pomocy myszki wskazać alternatywne metody otwierania plików myszką (dostępne jest menu z propozycjami). W podglądzie w QuickLook pliki można też w podstawowy sposób kontrolować, a więc na przykład piosenki – przewijać, a w przypadku grafik kontrolować powiększenie i wyświetlać ich metadane.

Obraz

Warto również odnotować, że w przeciwieństwie do większości aplikacji tworzonych z myślą o Windowsie, tutaj nie znalazło się miejsce na jakiekolwiek ustawienia. Program po prostu działa i informuje o tym użytkownika ikoną na pasku zadań. Aplikacja dostępna jest w Sklepie Microsoft, mowa więc o wersji UWP. Pobrać możecie ją za pośrednictwem naszego katalogu z oprogramowaniem. Aplikacja ma otwarte źródła, kod przejrzeć można na GitHubie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)