R2faktury za darmo dla naszych czytelników! Tylko dzisiaj!

R2faktury za darmo dla naszych czytelników! Tylko dzisiaj!

Redakcja
23.01.2013 00:00, aktualizacja: 23.01.2013 03:23

Prowadzicie firmę i nie posiadacie programu do wystawiania faktur zgodnego z najnowszymi przepisami? Mamy dla Was niespodziankę — specjalną, bezpłatną wersję programu R2faktury MINI. Tylko dzisiaj, tylko do północy!

Od tego roku w życie weszły nowe przepisy podatkowe. Zmiany wprowadzają tzw. trzecia ustawa deregulacyjna z 16 listopada 2012 r., znowelizowana ustawa o podatku od towarów i usług z 7 grudnia 2012 r., a także towarzyszące im rozporządzenia Ministerstwa Finansów. Nowe akty mają na celu dostosowanie prawa krajowego do unijnego (głównie chodzi tu o dyrektywę 2010/45/UE), i choć na zmiany prawa podatkowego patrzymy zwykle niechętnie, to w tym przypadku należy ocenić je jednak w dużej mierze pozytywnie. Szereg uproszczeń powinień ułatwić życie małym firmom, a nowe regulacje dotyczące zasad zaliczania faktur w koszty działalności prawdopodobnie pozytywnie wpłyną na poprawę płynności finansowej przedsiębiorstw. Część przepisów obowiązuje od 1 stycznia, część wejdzie w życie 1 kwietnia, a reszta od początku przyszłego roku.Na długiej liście zmian znajdują się m.in. te dotyczące zasad wystawiania i wyglądu faktur. Przykładowo, wprowadzono możliwość wystawiania faktur uproszczonych w przypadku sprzedaży nie przekraczającej 450 zł / 100 euro, nie ma już obowiązku oznaczania osobno oryginału i kopii faktury, nie potrzebna jest też kolumna PKWiU przy poszczególnych pozycjach. Z drugiej jednak strony od teraz na fakturach powinny znaleźć się nowe oznaczenia, takie jak: „metoda kasowa” w przypadku podatników rozliczających się w ten sposób (zamiast wcześniej wystawianych przez nich faktur VAT-MP), „samofakturowanie” w przypadku faktur wystawionych w imieniu nabywcy, czy „odwrotne obciążenie” w przypadku faktur stwierdzających dokonanie dostawy towarów lub wykonanie usługi dla których podatnikiem jest nabywca. Jedną z istotniejszych nowości jest ponadto obowiązek drukowania na fakturach infomacji o dacie dokonania (bądź zakończenia) dostawy towarów lub wykonania usługi w miejsce wcześniejszej „daty sprzedaży”.

Obraz

Wielu producentów oprogramowania służącego do wystawiania faktur, jeszcze przed końcem ub.r. przygotowało stosowne aktualizacje swoich produktów. Niestety nie wszyscy. Z naszych obserwacji wynika ponadto, że także wiele firm wystawiajacych faktury nie jest świadoma nowych przepisów. Stąd też wspólnie z firmą Reset2 postanowiliśmy bezpłatnie udostępnić naszym czytelnikom pełną wersję programu R2faktury do obsługi sprzedaży i magazynu. Oczywiście zgodną z najnowszymi przepisami.

R2faktury umożliwia wystawianie faktur (w tym także faktur uproszczonych i pro-forma), prowadzenie magazynu, w tym wystawianie wszystkich niezbędnych dokumentów magazynowych (PZ, MM, WZ, RW, PR). Pozwala na rozliczanie płatności przy pomocy raportów kasowych i bankowych, prowadzenie rozrachunków z kontrahentami, pomaga w windykacji należności oraz ogranicza obrót z nierzetelnymi kontrahentami. Aplikacja automatycznie tworzy rejestr zakupów i sprzedaży VAT, daje możliwość szczegółowej analizy prowadzonej działalności za pomocą rozbudowanych statystyk i definiowalnych zestawień. R2faktury pozwala także na sporządzanie, drukowanie i eksportowanie poleceń przelewów bankowych. Zapewnia obsługę drukarek (Posnet, Elzab i kompatybilne) i kas fiskalnych (Posnet Neo i kompatybilne), a także czytników kodów kreskowych.

Do pobrania udostępniamy R2faktury MINI w bezpłatnej edycji przygotowanej dla czytelników portalu dobreprogramy.pl. Program w tej wersji może być wykorzystywany w jednej firmie, na jednym stanowisku. Wymaga rejestracji do 31.01.2013 r. poprzez formularz dostępny z poziomu programu, po jego uruchomieniu. Będzie dostępny do pobrania tylko do północy!

Bezpłatną wersję programu R2faktury można pobrać w dziale Programy → Firma → Programy handlowe i magazynowe

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)