ReactOS 0.4.3 już wydany – teraz to gratka dla fanów klasycznych gier

ReactOS 0.4.3 już wydany – teraz to gratka dla fanów klasycznych gier

17.11.2016 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Deweloperzy ReactOS-a od 20 lat nie ustają w syzyfowej pracystworzenia otwartego i wolnego systemu operacyjnego, który będziebinarnie kompatybilny z Windowsem. Wydana właśnie wersja 0.4.3 tegosystemu powinna spodobać się przede wszystkim fanom klasycznychgier, takich jak np. Age of Empires. Sporo nowości, ponad 300poprawek – to wszystko sprawia, że warto wypróbować ReactOS-a nastarszych pecetach czy w maszynach wirtualnych.

Obraz

Najważniejsza ze zmian wprowadzonych w tej wersji to debiut nowejbiblioteki winsock, obsługujące wszystkie operacje sieciowe. Jestona nie tylko tylko znacznie stabilniejsza od pamiętającej minionestulecie poprzedniczki, ale też znacznie bardziej kompatybilna,pozwala m.in. uruchomić nowsze wersje Pythona dla Windows orazklienta sklepu GoG.

Obraz

Wraz z możliwością uruchomienia sklepu dla świetnych,klasycznych gier, przychodzi możliwość uruchomienia wielu z nich.Poprawki w implementacji wirtualnej maszyny DOS (NTVDM) pozwalają nabezpośrednie odpalanie innych klasycznych tytułów, takich jakwspomniany Age of Empires czy Command & Conquer.

Obraz

Od strony backendu widać, że sporo pracy włożono w rozwójpakietu testów ReactOS-a, pozwalających wychwycić usterki iniekompatybilności w podsystemie win32. Sporo poprawek wprowadzono wsystemie plików, TCP/IP i ładowanych w trybie kernela bibliotekDLL. Coraz bliżej jest też wprowadzenia nowego menedżera pamięci.

Obrazy ISO, zarówno instalacyjne, jak i LiveCD, można pobraćjuż ze strony ReactOS-a.Lista oficjalnie wspieranego sprzętu znajduje się tutaj.Jeśli nie znajdziecie u siebie niczego takiego, pozostaje maszynawirtualna – polecane są hiperwizory VirtualBox,VMwarePlayer oraz QEMU.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (115)