RealNetworks przegrywa proces w sprawie RealDVD

RealNetworks przegrywa proces w sprawie RealDVD

Redakcja
04.03.2010 15:29

W sierpniu ubiegłego roku informowaliśmy o dość kontrowersyjnym procesie wytoczonym przeciwko firmie RealNetworks. Przedmiotem sporu był program RealDVD, który zdaniem MPAA łamał prawo obowiązujące w USA, umożliwiając użytkownikom kopiowanie płyt chronionych prawem autorskim. Wczoraj okazało się, że amerykański sąd przyznał rację stowarzyszeniu producentów filmowych.

MPAA (Motion Picture Association of America) zarzucało aplikacji RealDVD to, że działa ona w sposób nielegalny, umożliwiając użytkownikom kopiowanie danych chronionych takimi systemami jak Content Scramble System, ArccOS czy RipGuard. Okazuje się, że zdanie stowarzyszenia producentów filmowych podziela amerykański sąd o czym poinformowała wczoraj firma RealNetwork.

Zgodnie z wyrokiem producent programu ReadDVD musi zapłacić 4,5 miliona dolarów w celu pokrycia kosztów procesu oraz zobowiązać się do nierozpowszechniania stworzonej przez siebie aplikacji i innych technologi umożliwiających omijanie wymienionych wcześniej systemów zabezpieczeń. Dodatkowo RealNetwork zdecydowało się zawiesić działalność swojego serwisu, na którym użytkownicy mogli znaleźć okładki oraz opisy wybranych przez siebie filmów.

Wiele wskazuje na to, że producent aplikacji RealDVD nie złoży apelacji w tej sprawie. Bob Kimball sprawujący obecnie rolę prezesa RealNetwork wyraził jedynie nadzieję, że po wyjaśnieniu wszystkich spornych kwestii uda się kontynuować współpracę z firmami z Hollywood. Zastanawiać może jedynie, czy może już niedługo będziemy mieli okazję obserwować serię podobnych pozwów wytaczanych przeciwko innym producentom oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)