RED Hydrogen One: pierwszy smartfon z holograficznym ekranem prawie gotowy

RED Hydrogen One: pierwszy smartfon z holograficznym ekranem prawie gotowy

RED Hydrogen One: pierwszy smartfon z holograficznym ekranem prawie gotowy
24.01.2018 11:11, aktualizacja: 29.01.2018 12:06

Dawno nie widzieliśmy prawdziwej rewolucji w ekranach smartfonów. Owszem nowe urządzenia mogą pochwalić się coraz lepszymi parametrami, ale przy nadchodzącym modelu RED Hydrogen One... wypadają nudno. Właśnie poznaliśmy garść nowych informacji o smartfonie, który będzie wyposażony holograficzny ekran.

W lipcu zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że firma RED, znana z produkcji zaawansowanych, modularnych kamer, postanowiła wprowadzić rewolucję na rynku smartfonów. Produkt został nazwany Hydrogen One, a jego głównym wyróżnikiem jest ekran oferujący nie tylko możliwość wyświetlania obrazu w 2D, ale także stereoskopowego obrazu holograficznego.

Znane są już kolejne szczegóły. Nowe informacje pojawiły się na forum użytkowników produktów RED i pochodzą bezpośrednio od osób pracujących nad urządzeniem. W trybie 4V (holograficznym) wyświetlacz ma nieco zmniejszać jasność, zapewniając obraz lepszy niż 3D, bez potrzeby zakładania specjalnych okularów.

Producent zdaje sobie sprawę, że sama technologia nie wystarczy. Hydrogen One będzie bowiem atrakcyjny, jeśli użytkownik otrzyma odpowiednią ilość treści 4V. Firma ma pracować z partnerami nad tworzeniem tego typu treści. Ponadto, użytkownik będzie mógł kręcić, przesyłać, a nawet sprzedawać własne treści holograficzne.

Pod względem specyfikacji, Hydrogen One zapowiada się na typowego przedstawiciela górnej półki. Do wyświetlania obrazu posłuży 5,7-calowy wyświetlacz 1440p. Sercem będzie układ Snapdragon 835, na pokładzie znajdziemy także gniazdo na kartę microSD i dual SIM oraz złącze minijack i USB Type-C. Pojemność akumulatora ma wynosić 4500 mAh.

Sprzedaż ma ruszyć jeszcze przed wakacjami. Natomiast na kwiecień planowany jest pokaz możliwości Hydrogen One. Na prezentację zostaną zaproszeni klienci, którzy zamówili urządzenie w przedsprzedaży.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)