Reddit jako miejsce zrzutek, Internet jako obietnica w wyborach

Reddit jako miejsce zrzutek, Internet jako obietnica w wyborach

28.08.2012 13:37

Reddit, serwis społecznościowo-informacyjny zbudowany na zasadach głosowania na wartościowość zamieszczonej treści, jest miejscem specyficznym. Założona w 2005 roku platforma okrzyknęła się pierwszą stroną Internetu, miesięcznie odwiedza ją 40 milionów osób, odbywają się tam nawet wywiady. Serwis jest popularny głównie wśród osób posługujących się językiem angielskim, ale można tam znaleźć również treści po polsku i polski interfejs.

Potencjał społeczności skupionej wokół Reddita zauważyły między innymi firmy Dwolla, która zajmuje się obsługą łatwych płatności bez karty kredytowej przez Internet, oraz Stripe, która dostarcza API do obsługi kart kredytowych twórcom aplikacji. W efekcie powstała platforma, a jakże, crowdfundingowa.

Obraz

Dzięki utworzeniu redditdonate moderatorzy mogą dodawać przycisk pozwalający na przekazywanie funduszy wybranym podmiotom w ramach samego Reddita. Należy zaznaczyć, że to miejsce przeznaczone jest dla organizacji charytatywnych i non-profit — ani Reddit, ani partnerzy obsługujący płatności, nie czerpią z tego projektu zysków. Na liście zweryfikowanych odbiorców dotacji znalazło się już 13 podmiotów.

Skoro już przy Reddicie jesteśmy, jeden z jego współ założycieli Alexis Ohanian, znany również jako burmistrz Internetu, planuje wprowadzić Internet do debat poprzedzających wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Ohanian znany jest między innymi z aktywnego działania na rzecz wolnego Internetu, a teraz zbiera fundusze na wzorowaną na kampaniach wyborczych kampanię na rzecz uwzględnienia globalnej sieci w debacie. Obie amerykańskie partie obiecują wzrost ekonomiczny, ale mówiąc o nim nie myślą o firmach operujących w Internecie, a te przedsiębiorstwa dynamiką rozwoju biją na głowę każdy inny sektor przemysłu w Stanach Zjednoczonych. Dlatego właśnie współzałożyciel Reddita nakłania do dołączenia gwarancji wolności Internetu do obietnic wyborczych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)