Rejestr rozmów 500+: jeśli dużo rozmawiasz i lubisz przeglądać bilingi

Rejestr rozmów 500+: jeśli dużo rozmawiasz i lubisz przeglądać bilingi

Rejestr rozmów 500+: jeśli dużo rozmawiasz i lubisz przeglądać bilingi
26.06.2017 16:51

Dużo rozmawiasz przez telefon? Na Androidzie bywa to problematyczne, gdyż rejestr połączeń jest ograniczony do 500 pozycji. Można spróbować zdjąć to ograniczenie z pomocą Xposed na zrootowanym telefonie albo sięgnąć po prostą aplikację Rejestr rozmów 500+, która zapisuje rozmowy we własnej bazie, bez żadnych ograniczeń. Ponadto aplikacja pozwala wyeksportować wpisy w formacie CSV, na przykład dla Excela.

Inspiracją do napisania Rejestru 500+ była oczywiście obserwacja, ze natywny rejestr Androida przechowuje informacje o co najwyżej pięciuset rozmowach. Rejestr 500+ korzysta z informacji o połączeniach i książki adresowej, ale historię zapisuje w autonomicznej bazie. Ograniczeniem jest tylko ilość dostępnej pamięci w smartfonie. Połączenia będą zapisywane od instalacji aplikacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dotknięcie wpisu pozwala zobaczyć bardziej szczegółowe statystyki, jak dokładny czas połączenia oraz całkowita liczba połączeń z wybranym numerem. Można usunąć wpis z historii, ale nie jest to równoznaczne z usunięciem go z historii Androida – aplikacje pracują na różnych bazach. Może też brakować możliwości „oddzwonienia” czy edycji kontaktu, ale trzeba pamiętać, że ta aplikacja nie ma zastępować systemowej – należy o niej myśleć jak o dodatkowej kopii historii rozmów z możliwością archiwizacji.

Kolejną przewagą aplikacji Rejestr rozmów 500+ nad systemową historią połączeń jest możliwość łatwego eksportu danych. W ustawieniach można wybrać zakres czasowy, ustawić separator i podać swój adres e-mail, by otrzymać plik CSV z zapisaną historią. Można go potem otworzyć na komputerze, na przykład w Excelu, i przeanalizować lub zarchiwizować w dowolny sposób. W pliku znajdzie się nazwa kontaktu, numer telefonu, czas rozmowy lub informacja o godzinie i nieodebranym połączeniu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Rejestr 500+ pozwala oczywiście przeszukiwać swoją bazę, przy czym może to trwać kilka sekund, jeśli uzbiera się długa historia.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikację Rejestr 500+ polecamy szczególnie osobom, które dużo rozmawiają przez telefon i okazjonalnie potrzebują bilingów lub raportów z określonego okresu. Zapisane zostaną wszystkie informacje, potrzebne do wygenerowania raportu, a przy tym nie trzeba zmieniać swojej ulubionej aplikacji do obsługi kontaktów i połączeń.

Rejestr rozmów 500+ działa na Androidzie. Znajdziecie go w naszej bazie programów w dziale Android → Narzędzia → Kopie zapasowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)