Reklamy kierowane na podstawie ciasteczek i hashy adresów mailowych wkrótce na Twitterze

Reklamy kierowane na podstawie ciasteczek i hashy adresów mailowych wkrótce na Twitterze

05.07.2013 16:32

Reklama w Internecie to ogromny rynek i nic dziwnego, że właściciela platform często odwiedzanych przez internautów — na przykład serwisów społecznościowych — prześcigają się w pomysłach na dostosowywanie jej pod użytkowników. Do grona wykorzystujących ciasteczka do przygotowywania kierowanych reklam dołączy niedługo Twitter.

350039171454363585

Twitter to jeden z ostatnich serwisów społecznościowych, które jeszcze nie analizują dogłębnie naszych poczynań w sieci i nie serwują na tej podstawie treści reklamowych. Jednak serwis wkrótce przeniesie wykorzystywanie ciasteczek do monitorowania naszej aktywności na kolejny poziom, co nie wszystkim przypadnie do gustu. Serwis pozwoli reklamodawcom przekazywać skróty hash adresów e-mail do platformy dostarczającej materiały mające nas zachęcić do zakupów. W ten sposób, co prawda anonimowo, ale jednoznacznie będzie można zidentyfikować klienta. W praktyce oznacza to, że reklamodawca będzie mógł z systemu Twittera dowiedzieć się, posiadacze których adresów e-mail są najbardziej skłonni skorzystać z danego produktu. Twitter poda im informacje o kontach i te osoby dostaną kierowane reklamy danego produktu.

Reklam na Twitterze nie będzie więcej, ale będą one lepiej dopasowane do naszej historii przeglądania, która przekłada się na zainteresowania i preferencje. Ten mechanizm będzie można wyłączyć w ustawieniach konta.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)