Reklamy na ekranie blokady w smartfonach Huawei to pomyłka. Tłumaczymy, jak je usunąć

Reklamy na ekranie blokady w smartfonach Huawei to pomyłka. Tłumaczymy, jak je usunąć

Reklamy na ekranie blokady w smartfonach Huawei to pomyłka (Getty Images)
Reklamy na ekranie blokady w smartfonach Huawei to pomyłka (Getty Images)
Oskar Ziomek
14.06.2019 16:33

Użytkownicy smartfonów Huawei zwracają uwagę na reklamy wyświetlane na ekranach blokady ich urządzeń. Problem został już jednak rozwiązany. Okazuje się, że materiały reklamowe najprawdopodobniej pojawiały się przypadkowo – zostały już usunięte z serwerów i nie będą się pokazywać, natomiast te pobrane wcześniej można w prosty sposób usunąć.

Opisywana sytuacja dotyczy ekranu blokady i dostępnej w smartfonach Huawei opcji Galeria tapet. Wówczas, przy każdym odblokowywaniu urządzenia, na ekranie blokady można zobaczyć inne zdjęcie. Kategorie obrazków wskazuje się natomiast w ustawieniach.

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że pojawiły się wśród nich reklamy. Do sieci trafiły bowiem zrzuty ekranu wskazujące na reklamę serwisu Booking.com. Jak się jednak okazuje, problem został już rozwiązany.

- Przepraszamy za niedogodności, których mogli doświadczyć nasi użytkownicy. Informujemy, że usunęliśmy już z naszych serwerów obrazy („okładki”) z ekranu blokady, które nie powinny były się wyświetlać – tłumaczy Joanna Manarczyk w imieniu Huawei Polska.

Jak usunąć reklamy ze smartfonów Huawei?

Pobrane wcześniej reklamy to nic innego, jak kolejne zdjęcia we wspomnianej galerii tapet. Aby je usunąć, przy następnej okazji, gdy wyświetli się reklama, należy przeciągnąć na ekranie blokady palcem od dolnej krawędzi do góry, by wyświetlić opcje, a następnie usunąć wybrane zdjęcie.

Sposób na usunięcie niechcianych tapet ekranu blokady ze smartfonów Huawei.
Sposób na usunięcie niechcianych tapet ekranu blokady ze smartfonów Huawei.

Od tego momentu nie będzie się już ono wyświetlać, a ponieważ problem usunięto wcześniej także po stronie serwera, grafika nie zostanie pobrana ponownie na urządzenie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)