Reklamy w androidowej klawiaturze? Na smartfonach HTC – owszem

Reklamy w androidowej klawiaturze? Na smartfonach HTC – owszem

Reklamy w androidowej klawiaturze? Na smartfonach HTC – owszem
Jan Mentel
17.07.2017 12:37

Pojawiające się reklamy na górnym pasku klawiatury to przepis na burzę. Najwyraźniej nie była świadom tego firma TouchPal, który dostarcza aplikacje klawiatury dla takich firm jak HTC, Lenovo, ZTE, Huawei czy Alcatel. Producent zaktualizował swoje oprogramowanie, w efekcie czego użytkownicy m.in. flagowego modelu HTC 10 zaczęli otrzymywać treści reklamowe.

Źródło: neowin.net
Źródło: neowin.net

Informacje w pierwszej kolejności pojawiły się na Reddicie. Tysiące ludzi zaczęło narzekać, że po otrzymaniu nowej wersji aplikacji, bez uprzedzenia na górnym pasku klawiatury pojawiły się niechciane reklamy. Żeby je zlikwidować, jedynym rozwiązaniem jest zakup wersji premium aplikacji.

Jak nie trudno się domyślić, wywołało to niemałe poruszenie w mediach społecznościowych. W odwecie użytkownicy smartfonów, w których klawiatura TouchPal jest domyślną, zaczęli również zostawiać negatywne opinie w Sklepie Google. W efekcie nota aplikacji została obniżona do 4.3.

Obraz

Na reakcję HTC nie trzeba było długo czekać. Na Twiterze umieścili instrukcję, tłumaczącą, w jaki sposób cofnąć aktualizację. Dodatkowo w oficjalnym stanowisku nazwali całe to zamieszanie błędem. W efekcie błędu użytkownicy HTC zgłaszają, że klawiatury ich telefonów wyświetlają reklamy. Nie było to zamierzone, dlatego intensywnie pracujemy, żeby naprawić błąd i usunąć reklamy tak szybko, jak się da.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)