Reklamy w WhatsApp. To plan na przyszłość popularnego komunikatora

Reklamy w WhatsApp. To plan na przyszłość popularnego komunikatora

Reklamy w WhatsApp. To plan na przyszłość popularnego komunikatora
Źródło zdjęć: © Pixabay
18.09.2021 14:12

WhatsApp ciągle się zmienia, z czego nie każdy jest zadowolony. W niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się kilku nowości, które całkowicie odmienią oblicze komunikatora. Jedną z nich będą reklamy.

WhatsApp niebawem zyska kilka nowych funkcji. Już teraz trwają testy specjalnej funkcji, która będzie mogła zastąpić aplikacje map. W Sao Paulo przy użyciu komunikatora można sprawdzić jakie firmy mają swoje siedziby w najbliższej okolicy.

Twórcy uznali, że to ogromne brazylijskie miasto, w którym aż roi się od niewielkich biznesów, będzie świetnym miejscem na testowanie tego typu funkcji. Ma ona w końcu służyć przede wszystkim do odkrywania ciekawych miejsc, takich jak choćby lokale gastronomiczne.

Zmiany w WhatsApp. Niedługo zobaczymy reklamy

Poza tym, że WhatsApp zyskuje kolejne funkcje, bardziej lub mniej potrzebne, pojawią się w nim też reklamy, czyli coś, z czego nikt się cieszyć nie będzie. Nie określono jeszcze, kiedy trafią one do komunikatora. Ma być to jednak jeden ze sposobów Facebooka na zarabianie na popularności aplikacji.

Poza tym w WhatsApp niebawem będziemy mogli dokonać zakupów. W aplikacji funkcjonować mają też sklepy. Czy to wszystko zmierza w dobrą stronę? Z pewnością znajdzie się wiele osób, które docenią szeroki zakres możliwości aplikacji. Wiadomo jednak, że wielu użytkowników ceniło sobie w WhatsAppie to, że był dobrym komunikatorem i tylko komunikatorem.

W obliczu licznych zawirowań wokół WhatsAppa w 2021 roku trudno spodziewać się, by jego użytkownicy z radością przyjęli nowiny o reklamach, które mają trafić do aplikacji. Dla wielu może stanowić to przelanie czary goryczy i przerzucenie się na konkurencyjne komunikatory, jak na przykład Signal, który od dłuższego czasu postrzegany jest jako jeden z głównych konkurentów WhatsAppa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)