WhatsApp już działa w kilku urządzeniach, ale trzeba mieć iPhone'a

Strona głównaWhatsApp już działa w kilku urządzeniach, ale trzeba mieć iPhone'a
16.09.2021 07:01
WhatsApp działa już w kilku urządzeniach naraz
WhatsApp działa już w kilku urządzeniach naraz
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett | SOPA Images

WhatsApp ukończył prace nad obsługą komunikatora w kilku urządzeniach naraz. Funkcja trafia do stabilnego wydania aplikacji, ale... tylko w przypadku iOS-a. Na razie skorzystają więc z niej jedynie użytkownicy WhatsAppa z iPhone'ami.

bEKuxmiJ

Obsługa wielu urządzeń w WhatsAppie teoretycznie nie należy do nowości, ale w praktyce już tak - chodzi bowiem o nowy tryb, który nie wymaga utrzymywania połączenia ze smartfonem w trybie online. Po opisywanej aktualizacji WhatsApp potrafi działać w iPhonie oraz jednocześnie komputerze (z Windowsem, macOS-em lub w przeglądarce) i nie wymaga do tego zwracania uwagi, czy smartfon jest w zasięgu internetu.

To nowość względem dotychczasowego rozwiązania, w przypadku którego WhatsApp działał na ekranie komputera tylko wtedy, gdy w pobliżu był smartfon użytkownika podłączony do sieci. W praktyce powodowało to często zauważalne opóźnienia podczas uruchamiania, a sporadycznie błędy. Teraz ten problem znika, ale i tak tylko częściowo. Trzeba mieć iPhone'a, a WhatsApp wciąż nie trafił przy tym na tablety.

W przypadku Androida pełna obsługa wielu urządzeń nadal jest dostępna tylko w WhatsAppie beta
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
W przypadku Androida pełna obsługa wielu urządzeń nadal jest dostępna tylko w WhatsAppie beta

Użytkownicy Androida także mogą testować pełną obsługę wielu urządzeń przez komunikator, ale wyłącznie w WhatsAppie beta. Oznacza to możliwe niestabilne działania i inne problemy, a na początku wyzwaniem może być także dołączenie do programu testów, który - jak zwraca uwagę XDA Developers - w tym momencie jest przepełniony i nowi członkowie nie są akceptowani.

bEKuxmiL

WhatsApp Messenger

Komunikatory

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKuxmjH