Reklamy zamiast wygodnej edycji zdjęć – tych aplikacji na Androida nie warto pobierać

Reklamy zamiast wygodnej edycji zdjęć – tych aplikacji na Androida nie warto pobierać

Uwaga na aplikacje pełne reklam
Uwaga na aplikacje pełne reklam
Oskar Ziomek
07.06.2019 19:00

O tym, że w Sklepie Play z aplikacjami na Androida można spotkać nie tylko wartościowe propozycje, nie trzeba nikogo przekonywać. Kolejny dowód pojawił się na Twitterze, gdzie jeden z analityków bezpieczeństwa z firmy ESET, Lukas Stefanko, opublikował listę edytorów zdjęć, które warto omijać szerokim łukiem.

Wybrane aplikacje okazują się nie mieć wiele wspólnego z wygodą korzystania i obfitują w natarczywe reklamy. Te wyświetlane są nie tylko w samych aplikacjach, ale także na pełnym ekranie, zaraz po odblokowaniu telefonu.

Na liście znalazło się ponad 20 programów, w tym takie aplikacje jak Super Camera, Zoom Camera, czy Photo Frame Studio. Wszystkie zostały pobrane łącznie ponad 3 miliony razy. Spora część może się pochwalić ponad 3-gwiazdkową oceną w 5-stopniowej skali, a przez to wydawać się interesująca dla wielu potencjalnych użytkowników.

Natarczywe reklamy w Androidzie to nie nowość

Opisywane programy zostały zgłoszone Google i niewykluczone, że na tym etapie są już usunięte ze Sklepu Play. Należy jednak pamiętać, że problem reklam w aplikacjach nie jest nowością i z pewnością nieraz jeszcze pojawi się na tapecie.

Wcześniej o natarczywych reklamach informowaliśmy w kontekście nawigacji GPS. Wybierający się w podróż mogą skorzystać z naszego poradnika, dzięki któremu wybiorą darmowy program bez natarczywych reklam.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)