Rekordowa sprzedaż Windows 7, rekordowe wyniki Microsoftu

Rekordowa sprzedaż Windows 7, rekordowe wyniki Microsoftu

Redakcja
29.01.2010 12:25

Microsoft ogłosił wyniki finansowe za drugi kwartał roku obrachunkowego, który zakończył się 31 grudnia 2009 roku. Potwierdzają one, że firma sprzedała ponad 60 milionów licencji na system Windows 7, co czyni go najszybciej sprzedającym się systemem operacyjnym w historii.

Firma zanotowała 14% wzrost przychodów w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku, co przekłada się na ponad 19 miliardów dolarów. Tak duży wzrost związany jest z wydaniem systemu Windows 7, który według Kevina Turnera - dyrektora ds. operacyjnych firmy Microsoft - przyjął się zarówno w zastosowaniach domowych, jak i zdobył uznanie firm, które chętnie wdrażają nową wersję Windows. Zysk netto firmy w drugim kwartale wyniósł 6,66 miliarda dolarów. Zysk na jedną akcję to 74 centy - o 57% więcej, niż w ubiegłym roku.

Wyniki firmy są dużo lepsze, niż w pierwszym kwartale finansowym - widać, że wydanie i sprzedaż Windows 7 znacząco poprawiło zysk i sytuację finansową firmy. Ze szczegółowymi danymi można zapoznać się na stronie internetowej firmy Microsoft.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (107)