RIAA nie daje za wygraną w sprawie Jammie Thomas

RIAA nie daje za wygraną w sprawie Jammie Thomas

23.08.2011 15:41, aktualizacja: 23.08.2011 16:20

RIAA nie odpuszcza w sprawie Jammie Thomas-Rasset — Amerykanki, która w 2007 roku nielegalnie udostępniła 24 piosenki w sieci peer-to-peer.

W zeszłym miesiącu sąd federalny ponownie obniżył karę nałożoną na Jammie Thomas-Rasset do 2250 dolarów za piosenkę. Według aktualnego wyroku Amerykanka jest winna RIAA 54 tysiące dolarów zamiast 1,5 miliona, jak założono pod koniec 2010 roku. Recording Industry Association of America (RIAA) przed Sądem Apelacyjnym w Saint Louis zakwestionowała decyzje sądu datowane nawet 3 lata wstecz. Organizacja zrzeszająca największe wytwórnie fonograficzne w Stanach Zjednoczonych podważa zasadność decyzji sądu dystryktowego, który uznał udostępnienie 24 piosenek w sieci peer-to-peer za niewystarczający powód do oskarżenia pani Thomas o nielegalną dystrybucję i oskarżenie jej o naruszenie Sekcji 106, punkt 3 ustawy o ochronie praw autorskich. RIAA stara się również podważyć wysokość zasądzonej kary, która jest zgodna z amerykańskim prawem, ale zdaniem wytwórni jest za niska.

RIAA domaga się unieważnienia procesu i wszczęcia nowego postępowania przeciwko pani Thomas. Jak łatwo się domyślić, RIAA oczekuje, że kolejny proces zakończy się wyższą karą, na przykład rzędu 2 milionów dolarów, jak miało to miejsce w połowie 2009 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)