Roczny Lenovo Phab2 Pro z Tango bez aktualizacji do Androida Nougat

Roczny Lenovo Phab2 Pro z Tango bez aktualizacji do Androida Nougat10.08.2017 18:04
Roczny Lenovo Phab2 Pro z Tango bez aktualizacji do Androida Nougat

W poprzednim roku zadebiutował Lenovo Phab2 Pro, pierwszy smartfon z Tango, czyli z zaawansowaną i precyzyjną rzeczywistością rozszerzoną. Mogłoby się wydawać, że urządzenie z technologią opracowaną przez Google, które ma pokazywać jej możliwości, będzie dobrze wspierane. Okazuje się jednak, że ten model nie otrzyma nawet Androida Nougat.

Lenovo Phab2 Pro to pierwszy pokaz możliwości technologii Tango, pierwszy skierowany na rynek konsumencki. Smartfon obecnie można nabyć za około 2100 złotych. Wykorzystuje on aż cztery kamery, 16 MP tył, 8 MP przód oraz kamerę do badania głębi otoczenia i rejestrowania ruchu. W dniu premiery, Lenovo twierdziło, że mamy do czynienia z najbardziej naszpikowanym sensorami smartfonem w historii firmy.

Wszystkie te dodatkowe kamery i sensory, w połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem, umożliwiają skanowanie pomieszczeń i na podstawie zebranych danych, tworzenie wirtualnych trójwymiarowych map otoczenia. Trzeba przyznać, że możliwości technologii Tango robią wrażenie i ma duży potencjał na rosnącym rynku rozszerzonej rzeczywistości.

Lenovo Phab 2 Pro Product Tour - World's First Smartphone with Tango

Smartfon ponadto nadal oferuje dobrą specyfikację, w tym Snapdragona 652, 4 GB RAM czy 64 GB na dane użytkownika. Patrząc na to wszystko, można było liczyć, że smartfon będzie świetnie wspierany, przynajmniej przez te dwa lata od premiery. Niestety, według informacji ujawnionych na stronie pomocy technicznej Lenovo, Phab2 Pro nie otrzyma aktualizacji do Androida 7.0 Nougat.

Posunięcie ze strony Lenovo jest naprawdę słabe. Phab2 Pro powinien być traktowany priorytetem, a nie stać się urządzeniem, które zostanie pominięte na liście aktualizacji. Takie zachowanie możemy zauważyć w przypadku tanich, nieznanych urządzeń z Chin, które do swojego końca, będą działać na wersji Androida dostępnej po wyjęciu z pudełka. Prawdopodobnie nikt nie spodziewał się tak szybkiego porzucenia Phab2 Pro.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)