Rok 2017 może być rokiem pięknych i pękających smartfonów

Rok 2017 może być rokiem pięknych i pękających smartfonów

Rok 2017 może być rokiem pięknych i pękających smartfonów
15.11.2016 18:20, aktualizacja: 15.11.2016 18:33

Pokazany na początku listopada Xiaomi Mi MIX zachwycił swoim wyglądem, a dokładniej wyświetlaczem pokrywającym prawie cały front. Niestety nowatorska konstrukcja negatywnie wpłynęła na wytrzymałość, łatwo o uszkodzenie. Mimo kruchości takiego rozwiązania, podobną drogą mogą pójść inni producenci, w tym Samsung i Meizu.

Xiaomi Mi MIX to smartfon wyróżniający się na rynku, niektórzy twierdzą, że również najpiękniejszy. Swój urok zawdzięcza on wyjątkowo smukłym ramkom, których niemal w ogóle nie ma, a także wyświetlaczowi pokrywającemu 91,3% frontowej powierzchni. Już pierwsze zdjęcia sugerowały, że konstrukcja do trwałych nie będzie należeć.

Xiaomi Mi MIX: piękny i kruchy
Xiaomi Mi MIX: piękny i kruchy

Obawy okazały się słuszne. Wystarczy upadek by Mi MIX nadawał się do wyrzucenia. Po upadku nie tylko uszkodzone zostały porcelanowe ramki i szkło chroniące ekran, ale także na wyświetlaczu pojawiły się poziome linie. Smartfon nie został zabezpieczony przez szkło Corning Gorilla Glass, ale i ono mogłoby nie wytrzymać zderzenia z podłogą.

Xiaomi w przypadku Mi MIX twierdzi, że to konceptphone, a więc urządzenie będące eksperymentem, możliwe, że wersją beta, którą udostępniono wszystkim zainteresowanym. W związku z tym, powinniśmy akceptować możliwe wady konstrukcyjne. Jednak inni producenci także zapragnęli mieć swojego Mi MIX i jak wskazują przecieki, pracują nad bezramkowymi smartfonami. Jednak nie będą to urządzenia koncepcyjne, ale następcy obecnych topowych modeli.

źródło: kkj.cn via xiaomitoday.com
źródło: kkj.cn via xiaomitoday.com

Według koreańskiego serwisu The Investor, Samsung Galaxy S8 ma być wyposażony w ekran robiący wrażenie. Wyświetlacz zajmie bowiem ponad 90% przedniej powierzchni smartfonu. Oczywiście takie podejście sprawi, że ekran będzie bardziej narażony na uszkodzenia. Jeśli Samsung nie zapewni wysokiej wytrzymałości, to po aferze z wybuchającym Galaxy Note 7, przyjdzie afera pękającego Galaxy S8. Czy to dobrze wpłynie na zaufanie klientów?

Okazuje się, że nie tylko Samsung może przygotowywać odpowiedź na Xiaomi Mi MIX. Najnowsze zdjęcia, która mają prezentować topowego Meizu Pro 7, pokazują smartfona z wyjątkowo smukłymi ramkami. Ekran o przekątnej 5,62 cala zajmie prawie cały przód. Z pewnością Pro 7 będzie wyglądał nowocześnie i prawdopodobnie także bardzo atrakcyjnie. Niestety, najpewniej do pierwszego upadku.

Meizu Pro 7: smartfon z wyjątkowo smukłymi ramkami.
Meizu Pro 7: smartfon z wyjątkowo smukłymi ramkami.

Skoro Samsung, największy producent smartfonów, pójdzie w Galaxy S8 w brak ramek, to więcej niż pewne, że podążą za nim inni. Nadchodzące topowe smartfony mogą okazać się niezwykle kruchymi urządzeniami, które bez odpowiedniego pokrowca strach będzie wziąć w rękę. Apple zapewnia, że iPhone 8 ma przynieść większe zmiany. Czy ma to oznaczać brak ramek?

Jak pokazuje Xiaomi Mi MIX – zbyt wąskie ramki, wyświetlacz zajmujący ponad 90% przedniego panelu, to proszenie się o kruchość całej konstrukcji. Jeśli producenci nie stworzą czegoś wytrzymalszego w ciągu kilku miesięcy, to 2017 będzie rokiem pękających smartfonów. Pewnych ograniczeń nie można przeskoczyć korzystając z obecnie stosowanych materiałów. Może i nowe topowe smartfony będą wyglądać niesamowicie, ale te wyjątkowo drogie urządzenia, będą jeszcze bardziej kruche niż są obecnie.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)