Rome i Hamburg, czyli androidowe premiery BlackBerry na rok 2016

Strona głównaRome i Hamburg, czyli androidowe premiery BlackBerry na rok 2016
30.03.2016 17:06
Rome i Hamburg, czyli androidowe premiery BlackBerry na rok 2016

Podczas tegorocznych targów CES, szef BlackBerry, John Chen, potwierdził, że firma nie planuje w tym roku premiery żadnego urządzenia z systemem BlackBerryOS. Wówczas zapowiedział on jednak, że na rynek trafią w 2016 dwa nowe smartfony z Androidem. Dziś nieoficjalnie wiadomo już na ten temat więcej.

bETArzPF

Do informacji na temat nowych pozycji w portfolio BlackBerry dotarł serwis BlackBerryCzech.cz. Zostały tam opublikowane, choć bez jakiegokolwiek wskazania na źródło, przecieki o BlackBerry Hamburg i Rome. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Chena, na obu ma zostać zainstalowany Android, najpewniej Marshmallow.

350175020884191169

BlackBerry Hamburg ma być urządzeniem wyposażonym w ekran dotykowy i ma być to jedyna metoda obsługi urządzenia, w przeciwieństwie do Rome. To urządzenie ma bowiem posiadać także fizyczną klawiaturę. Nie wiadomo jednak, czy Kanadyjczycy zdecydują się na koncepcję znaną z Passporta.

bETArzPH

Według przecieków, Hamburg ma kosztować mniej niż 10 tys. koron, czyli około 1500 zł, jego premiera ma nastąpić jesienią tego roku. Nieco więcej przyjdzie zapłacić za Rome ze sprzętową klawiaturą, który trafi do sklepów pod koniec roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bETArzPR
Komentarze (15)
bETArzQD