Rootless Launcher: interfejs wprost ze smartfonów Google w sklepie z aplikacjami

Rootless Launcher: interfejs wprost ze smartfonów Google w sklepie z aplikacjami

28.08.2018 15:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartfony Pixel, które wydane są przez Google, mają sporo zalet. Wśród często wymienianych plusów znajduje się Android w wersji pozbawionej nakładki Samsunga, Xiaomi czy LG i ponadto dopieszczony przez samo Google. Charakteryzuje się on prostym i intuicyjnym interfejsem, który jak najbardziej może się podobać, także pod względem wizualnym. Teraz wystarczy pobrać aplikację z Google Play, aby na każdym smartfonie otrzymać launcher mocno wzorowany na Androidzie ze smartfonów Pixel.

Pixel Launcher, stworzony przez programistę o nicku AmirZ, zdobył spore grono fanów. Posiada on jednak jedno niedociągnięcie. W celu rozpoczęcia przygody, z odmienioną wizualnie wersją Androida, należy pobrać plik APK. Natomiast aktualizacje należy wykonywać ręcznie, za każdym razem pobierając nowe wydanie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jeśli powyższa wada była zniechęcająca, to teraz AmirZ przedstawił satysfakcjonujące rozwiązanie. Wypuścił launcher pod nazwą Rootless Launcher, który znalazł się w oficjalnym sklepie z aplikacjami na Androida. Wystarczy tylko wejść do sklepu i kliknąć Zainstaluj.

Pojawia się jednak mały haczyk. W celu zapewnienia pełnej funkcjonalności ekranu Feed należy pobrać dodatek Rootless Pixel Bridge. Nie jest on dostępny w sklepie Google Play. Pobranie zostanie zaproponowane podczas pierwszego uruchomienia launchera. Należy wówczas wydać zgodę na dostęp do pamięci smartfonu, a po pobraniu dodatku, musimy jeszcze włączyć opcję instalacji aplikacji z nieznanych źródeł, aby dokończyć cały proces.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Rootless Launcher nie ma zbyt wielu opcji konfiguracji. W związku z tym, osoby szukające bardziej rozbudowanych launcherów powinny sięgnąć po chociażby Action Launcher. Rootless Launcher nadrabia jednak lekkością oraz wygodnym i prostym interfejsem.

Warto dodać, że nie jest wymagany zrootowany smartfon. Launcher powinien poprawnie działać na większości nowych smartfonów. Oczywiście znajdziecie go w naszym katalogu aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)