Rootless Launcher: interfejs wprost ze smartfonów Google w sklepie z aplikacjami

Rootless Launcher: interfejs wprost ze smartfonów Google w sklepie z aplikacjami28.08.2018 15:41
Rootless Launcher: interfejs wprost ze smartfonów Google w sklepie z aplikacjami

Smartfony Pixel, które wydane są przez Google, mają sporo zalet. Wśród często wymienianych plusów znajduje się Android w wersji pozbawionej nakładki Samsunga, Xiaomi czy LG i ponadto dopieszczony przez samo Google. Charakteryzuje się on prostym i intuicyjnym interfejsem, który jak najbardziej może się podobać, także pod względem wizualnym. Teraz wystarczy pobrać aplikację z Google Play, aby na każdym smartfonie otrzymać launcher mocno wzorowany na Androidzie ze smartfonów Pixel.

Pixel Launcher, stworzony przez programistę o nicku AmirZ, zdobył spore grono fanów. Posiada on jednak jedno niedociągnięcie. W celu rozpoczęcia przygody, z odmienioną wizualnie wersją Androida, należy pobrać plik APK. Natomiast aktualizacje należy wykonywać ręcznie, za każdym razem pobierając nowe wydanie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jeśli powyższa wada była zniechęcająca, to teraz AmirZ przedstawił satysfakcjonujące rozwiązanie. Wypuścił launcher pod nazwą Rootless Launcher, który znalazł się w oficjalnym sklepie z aplikacjami na Androida. Wystarczy tylko wejść do sklepu i kliknąć Zainstaluj.

Pojawia się jednak mały haczyk. W celu zapewnienia pełnej funkcjonalności ekranu Feed należy pobrać dodatek Rootless Pixel Bridge. Nie jest on dostępny w sklepie Google Play. Pobranie zostanie zaproponowane podczas pierwszego uruchomienia launchera. Należy wówczas wydać zgodę na dostęp do pamięci smartfonu, a po pobraniu dodatku, musimy jeszcze włączyć opcję instalacji aplikacji z nieznanych źródeł, aby dokończyć cały proces.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Rootless Launcher nie ma zbyt wielu opcji konfiguracji. W związku z tym, osoby szukające bardziej rozbudowanych launcherów powinny sięgnąć po chociażby Action Launcher. Rootless Launcher nadrabia jednak lekkością oraz wygodnym i prostym interfejsem.

Warto dodać, że nie jest wymagany zrootowany smartfon. Launcher powinien poprawnie działać na większości nowych smartfonów. Oczywiście znajdziecie go w naszym katalogu aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)