Rośnie liczba przeciwników zakazu sprzedaży Xboksa 360

12.06.2012 11:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykańska Komisja Handlu Międzynarodowego otwarta jest na głosy tych, którzy niezbyt przychylnie patrzą na możliwość zablokowania importu konsoli Xbox 360 do Stanów Zjednoczonych, gdyż godziłoby to w ich interesy. Swoje poparcie w walce Microsoftu z Motorolą wyraziły oto kolejne firmy — IBM, Intel oraz Activision Blizzard. Każda z nich przedstawiła swój punkt widzenia w postępującej sprawie.

Intel, podobnie jak wielu innych, którzy już stanęli za gigantem z Redmond, odwołuje się do warunków porozumienia ogólnie znanego jako FRAND. Żądania Motoroli są według wytwórcy nie na miejscu, szczególnie, że firma przecież godziła się na licencjonowanie pewnych jej rozwiązań. Współczesny przemysł powinien opierać się na współpracy i stosowaniu oraz rozpowszechnianiu ogólnie panujących standardów, a nie zagarnianiu ich nagle dla siebie.

Xbox 360 korzysta z podzespołów zaprojektowanych i wytwarzanych przez IBM, więc zablokowanie jego sprzedaży bezpośrednio odbiłoby się na wynikach finansowych tejże firmy. Działania Motoroli odbierane są tutaj również jako wyłącznie przejaw braku dobrej woli — producent nie ma przecież na rynku produktu, który rywalizowałby z konsolą Microsoftu. Activision Blizzard, jako jeden z największych na świecie wydawców gier, także narażony byłby na spore straty, bowiem czerpie ogromne zyski z tytułów wydawanych na Xboksa 360.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)