Router i wzmacniacz Wi‑Fi za 55 złotych każdy. Na polski rynek wchodzi firma Mercusys

Na polskim rynku debiutuje firma Mercusys stworzona przez TP-Linka (Getty Images)
Na polskim rynku debiutuje firma Mercusys stworzona przez TP-Linka (Getty Images)
Oskar Ziomek

13.05.2019 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na polski rynek wchodzi nowa firma z ofertą przystępnych cenowo urządzeń sieciowych. Chodzi o stworzoną przez TP-Linka firmę Mercusys, oferującą między innymi routery, karty sieciowe i wzmacniacze Wi-Fi. Firma obecna jest na chińskim rynku od 2001 roku, gdzie jest drugą co do wielkości, zaraz po wspomnianym TP-Linku, marką sprzedającą urządzenia sieciowe.

Wiele wskazuje na to, że w Polsce zainteresowanie nowymi produktami także może być duże, a wszystko oczywiście za sprawą ceny. Marka jest z założenia budżetowa i trudno nie przyznać, że proponowane ceny są atrakcyjne. Przykładem niech będzie podstawowy router Mercusys MW300RE oferujący Wi-Fi do 300 Mb/s, którego sugerowana cena to 55 złotych.

  • Mercusys AC12G.
  • Mercusys MW305R.
[1/2] Mercusys AC12G.

Inna propozycja to router Mercusys AC12G – tutaj można już liczyć na dwa pasma Wi-Fi i łączną przepustowość do 1167 Mb/s oraz anteny 2x2 MIMO. Producent chwali urządzenie za obsługę do 60 klientów oraz wbudowane 3 porty LAN. W ofercie nie będą dostępne wyłącznie routery. Do wyboru są także karty sieciowe, switche oraz wzmacniacz Wi-Fi. Ten ostatni oferuje transfer do 300 Mb/s i również został wyceniony na 55 złotych.

  • Switch MS108.
  • Wzmacniacz Wi-Fi MW300RE.
[1/2] Switch MS108.

Dwa przełączniki, które na początek trafiają do oferty działają jedynie w standardzie Fast Ethernet (do 100 Mb/s), ale ich ceny to 35 i 45 złotych, odpowiednio za urządzenie z 5 oraz 8 portami. Wszystkie urządzenia będą oczywiście dostępne z dwuletnią gwarancją. Wszystko wskazuje na to, że z czasem do oferty zostaną wprowadzone także inne sprzęty.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)