Rozbudowany ES File Explorer o krok od przejścia na Material Design

Rozbudowany ES File Explorer o krok od przejścia na Material Design

Rozbudowany ES File Explorer o krok od przejścia na Material Design
Redakcja
03.08.2015 12:46

Coraz więcej aplikacji dostępnych na Androida przebudowuje swój interfejs na zgodny z założeniami Material Design, jakie pojawiły się wraz z premierą Andrida 5.0 Lollipop. Teraz na podobny krok zdecydowali się autorzy bardzo popularnego menadżera plików ES File Explorer. Na szczęście zmiany nie są ogromne i dotychczasowi użytkownicy nie mają powodów do zmartwień.

Nowa wersja 4.0, znajdująca się jak na razie w fazie beta nie wygląda tak, jak wiele aplikacji przygotowanych przez Google. Interfejs jest prosty, niemniej nie spłaszczono go tak, jak miało to miejsce w np. polskim Solid Explorerze. Zamiast tego producent wyrzucił ciemny motyw kolorystyczny i zastąpił go jasnym. Zniknął także dolny pasek narzędziowy, a zamiast niego pojawił się charakterystyczny dla Material Design przycisk w prawym dolnym rogu służący do tworzenia nowych plików i folderów.

350140093488719809

Nieco inaczej wygląda także prawy panel boczny umożliwiający przejście do bibliotek, ulubionych witryn i chmur internetowych. Teraz dane w nim zawarte są wyraźniej pogrupowane. Wersja beta jest dostępna w serwisie APK Mirror – jak samo oznaczenie wersji wskazuje, podczas korzystania z niej możemy natknąć się na najróżniejsze problemy, niewykluczone także do premiery wersji stabilnej wiele się jeszcze zmieni. Zdecydowanie warto wypróbować tę aplikację i zapoznać się z jej ogromnymi możliwościami. Ten darmowy program to bowiem nie tylko menadżer plików oferujący opcję przeglądania i modyfikowania danych zapisanych w pamięci urządzenia i na karcie SD, ale także wiele dodatkowych modułów.

ES File Explorer radzi sobie bez najmniejszych problemów ze wszystkimi podstawowymi operacjami: kopiowaniem, przenoszeniem, zmianą nazwy, a nawet dostępem do danych systemowych na zrootowanych urządzeniach. Dzięki obsłudze dodatkowych protokołów możemy go wykorzystać do połączeń FTP/FTPS, SFTP, WebDav, LAN i Android TV, jak również wysyłać pliki przy pomocy Bluetooth. Dostępna jest także integracja z kilkoma popularnymi chmurami internetowymi: Box, SugarSync, Dropbox, OneDrive, Google Drive, Amazon S3, Yandex, Baidu i MediaFire. Za mało? Dodajmy, że aplikacja posiada wbudowaną prostą przeglądarkę internetową, odtwarzacz muzyczny, a także menadżer systemu pozwalający na usuwanie śmieci po odinstalowanych aplikacjach.

Program posiada duże możliwości konfiguracji: obsługuje gesty, różne tryby wyświetlania plików, pracę w wielu oknach, a także własny schowek. Wszystkie zapisane w nim hasła możemy zaszyfrować i tym samym zabezpieczyć, ustawienia skopiujemy natomiast dzięki opcji kopii zapasowych. ES File Explorer to nie tylko menadżer plików, lecz cały kombajn do wielu operacji, który nade wszystko działa szybko i sprawnie. Jego stabilną wersję znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)