Rozszerzenia w Chrome coraz bliżej

Rozszerzenia w Chrome coraz bliżej

Wojciech Cybulski
17.11.2009 20:20

Testerzy pracujący z rozwojowymi wersjami przeglądarki Google zauważyli w jednym z najnowszych wydań programu obecność linków, które w przyszłości będą odsyłać użytkowników do katalogu zawierającego rozszerzenia dedykowane przeglądarce Chrome.

Opisywane linki odsyłają pod adres https://chrome.google.com/extensions - prawdopodobnie to właśnie tam w niedalekiej przyszłości pojawi się oficjalna lista dostępnych rozszerzenia dla Chrome. Obecnie każda próba przejścia pod podany adres kończy się automatycznym przeniesieniem na główną stronę Google. Wprowadzenie obsługi rozszerzeń do Chrome potwierdzają także osoby mające dostęp do kodu najnowszych wydań rozwojowych przeglądarki - z ich relacji wynika, że tworzenie rozszerzeń dla Chrome ma być stosunkowo proste i pozwoli szeroko ingerować w wygląd przeglądanych stron internetowych.

Warto dodać, że obsługa rozszerzeń pozwoli przeglądarce Chrome konkurować z Firefoksem, który jest ceniony przez użytkowników m.in. właśnie ze względu na ich bardzo dużą bazę. Wsparcie dla dodatków pisanych przez niezależnych twórców było także jednym z głównych postulatów dotychczasowych użytkowników przeglądarki Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)