Rozszerzenie Universal Bypass szybko ominie strony skracarek linków

Rozszerzenie Universal Bypass szybko ominie strony skracarek linków

Rozszerzenie Universal Bypass szybko ominie strony skracarek linków
08.06.2018 12:31

Narzędzia skracające linki mogą sprawić, że przeglądanie stron będzie mniej przyjemne, ale na to również mamy sposób – rozszerzenie Universal Bypass dla przeglądarek Chrome i Firefox. To otwarte rozszerzenie, które pozwala ominąć strony pośredniczące między stroną skracającą i docelową.

Zapewne nie raz trafiliście na usługę skracania odnośników, która przed przekierowaniem wyświetla stronę pośredniczącą, proszącą o logowanie, wybranie nagrody lub pokazującą reklamy. Nawet jeśli tego nie robią, mogą zbierać dane analityczne i przekazywać je innym firmom. Oba przypadki to ingerencja w nasze korzystanie z Internetu. Universal Bypass pozwala pominąć strony pośredniczące za pomocą obejść. Część z nich, obsługującą kilkadziesiąt stron, znajdziemy już w rozszerzeniu. Użytkownicy mogą też tworzyć własne i podzielić się nimi z innymi osobami, korzystającymi z rozszerzenia.

Universal Bypass po zainstalowaniu działa automatycznie i natychmiast po kliknięciu w skrócony odnośnik zabierze nas bezpośrednio do celu, o ile obsługuje daną usługę. Możliwe, że przez moment pokaże się strona pośrednicząca, ale rozszerzenie samo przejdzie dalej. Użytkownik nie musi czekać, klikać w przyciski ani podejmować żadnych innych akcji.

350247586151884737

Pełna lista obsługiwanych usług skracających linki znajduje się na stronie rozszerzenia. Własne obejście można dodać w opcjach rozszerzenia. Potrzebna jest do tego podstawowa znajomość JavaScriptu. Autorzy rozszerzenia udostępnili sporo przykładów, którymi można sobie pomóc. Źródła rozszerzenia znajdują się na Githubie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)