Rozszerzenie Universal Bypass szybko ominie strony skracarek linków

Rozszerzenie Universal Bypass szybko ominie strony skracarek linków
08.06.2018 12:31
Rozszerzenie Universal Bypass szybko ominie strony skracarek linków

Narzędzia skracające linki mogą sprawić, że przeglądanie stron będzie mniej przyjemne, ale na to również mamy sposób – rozszerzenie Universal Bypass dla przeglądarek Chrome i Firefox. To otwarte rozszerzenie, które pozwala ominąć strony pośredniczące między stroną skracającą i docelową.

Zapewne nie raz trafiliście na usługę skracania odnośników, która przed przekierowaniem wyświetla stronę pośredniczącą, proszącą o logowanie, wybranie nagrody lub pokazującą reklamy. Nawet jeśli tego nie robią, mogą zbierać dane analityczne i przekazywać je innym firmom. Oba przypadki to ingerencja w nasze korzystanie z Internetu. Universal Bypass pozwala pominąć strony pośredniczące za pomocą obejść. Część z nich, obsługującą kilkadziesiąt stron, znajdziemy już w rozszerzeniu. Użytkownicy mogą też tworzyć własne i podzielić się nimi z innymi osobami, korzystającymi z rozszerzenia.

Universal Bypass po zainstalowaniu działa automatycznie i natychmiast po kliknięciu w skrócony odnośnik zabierze nas bezpośrednio do celu, o ile obsługuje daną usługę. Możliwe, że przez moment pokaże się strona pośrednicząca, ale rozszerzenie samo przejdzie dalej. Użytkownik nie musi czekać, klikać w przyciski ani podejmować żadnych innych akcji.

350247586151884737

Pełna lista obsługiwanych usług skracających linki znajduje się na stronie rozszerzenia. Własne obejście można dodać w opcjach rozszerzenia. Potrzebna jest do tego podstawowa znajomość JavaScriptu. Autorzy rozszerzenia udostępnili sporo przykładów, którymi można sobie pomóc. Źródła rozszerzenia znajdują się na Githubie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)