RTX Broadcast Engine: Sztuczna inteligencja Nvidii wspomoże wideoprezenterów

RTX Broadcast Engine: Sztuczna inteligencja Nvidii wspomoże wideoprezenterów

Przykład działania RTX Greenscreen (fot. YouTube / Nvidia)
Przykład działania RTX Greenscreen (fot. YouTube / Nvidia)
Piotr Urbaniak
27.09.2019 00:23

Wiadomo, że rdzenie Tensor w kartach GeForce RTX można wykorzystać na szereg innych sposobów niż tylko usuwanie szumów przy śledzeniu promieni. Wie o tym również Nvidia, która do zestawu funkcji swych flagowych kart dorzuciła właśnie zupełnie nowe rozwiązanie. RTX Broadcast Engine, bo o nim tu mowa, to pakiet narzędzi dla streamerów gier i wideoprezenterów.

Zestaw składa się z trzech zasadniczych bibliotek, które w różny sposób wpływają na wygląd transmitowanego materiału. Wszystkie jednak w mniejszym lub większym stopniu korzystają z SI.

RTX Greenscreen umożliwia podmianę tła na dowolne inne. Działa zatem tak, jak klasyczny zielony ekran, ale nie wymaga specjalistycznego osprzętu. Z kolei RTX AR wykrywa twarz prezentera i pozwala nanieść na nią wybraną grafikę. Tu Nvidia liczy na inwencję samych autorów. Ostatnim elementem jest RTX Style Filters, czyli – jak sama nazwa wskazuje – wachlarz filtrów obrazu. Model sztucznej inteligencji można wytrenować, aby naśladował podane mu pliki graficzne.

NVIDIA RTX Broadcast Engine | Introducing Real-Time AI SDKs for Streaming

Z wczesną implementacją RTX Greenscreen można zapoznać się za pośrednictwem programu OBS. Jak ogłoszono, oficjalna prezentacja odbędzie się na imprezie TwitchCon 2019 w nadchodzący weekend. Nie jest jasne, kiedy do konsumentów trafią pozostałe funkcje.

Oprócz tego Nvidia pochwaliła się implementacją Video Codec SDK w Twitch Studio, Discordzie i oprogramowaniu do nagrywarki obrazu Elgato 4K60 Pro MK.2.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)