Ruchome zdjęcia już na Androidzie. Nagraj film ze świetną stabilizacją

Strona głównaRuchome zdjęcia już na Androidzie. Nagraj film ze świetną stabilizacją
20.07.2017 18:04
Ruchome zdjęcia już na Androidzie. Nagraj film ze świetną stabilizacją

Google Research udostępnił już Ruchome zdjęcia na Androida. Eksperymentalna aplikacja służy w zasadzie do nagrywania filmów, ale można następnie przyspieszyć je i dodać świetną stabilizację obrazu. Dzięki temu nagrania naprawdę wyglądają jak zdjęcia, na których rusza się tylko część kadru.

Aplikacja Ruchome zdjęcia umożliwia nagrywanie filmów 3-sekundowych w normalnym tempie lub maksymalnie minutowych, jeśli zostaną przyspieszone 2-, 4- albo 8-krotnie. Przy naturalnym tempie można też zachować dźwięk.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

To jednak nic szczególnego. Cała magia aplikacji kryje się w świetnej stabilizacji obrazu. Filmy nagrywane „z ręki” podczas chodzenia albo śledzenie przejeżdżającego samochodu nie wygląda wcale gorzej, niż gdybyśmy korzystali ze sprzętu stabilizującego kamerę. Przetwarzanie odbywa się z pomocą mapowania tekstur, ale zamiast wiązać piksele z punktami trójwymiarowego modelu, wiąże je z punktem na obrazie i w czasie filmu. Stabilizacja jest prezentowana w czasie rzeczywistym i wykorzystuje moc obliczeniową układu graficznego smartfonu.

Oczywiście stabilizację można wyłączyć, jeśli uznamy, że klip lepiej się prezentuje bez niej. Są to jednak nieliczne przypadki. Warto też zaznaczyć, że aplikacja usunie klatki będące wynikiem przypadkowych drgnięć, z którymi nie poradzi sobie stabilizacja.

Zapętlone GIF-y i filmy można udostępniać od razu lub łączyć krótkie odcinki w dłuższe filmy od razu w aplikacji – wystarczy przesunąć wybrane nagranie w prawo. Przesunięcie w lewo zaś usuwa nagranie z biblioteki. Aplikacja nie wymaga połączenia z Internetem do działania – będzie potrzebny dopiero przy udostępnianiu filmów. Jakość i rozdzielczość zapisywanych GIF-ów można zmienić w ustawieniach, filmy są eksportowane w formacie MP4.

Ruchome zdjęcia dla Androida znajdziecie już z naszej bazie aplikacji. Dostępna jest także starsza wersja dla niektórych iPhone'ów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)