Rudy Huyn ciska gromy na Microsoft: zabijacie własną społeczność

Rudy Huyn ciska gromy na Microsoft: zabijacie własną społeczność12.02.2016 11:20
Rudy Huyn ciska gromy na Microsoft: zabijacie własną społeczność

Rudy Huyn wśród społeczności programistów i użytkowników mobilnego Windowsa cieszy się niespotykanym autorytetem, który zawdzięcza bycie w awangardzie zabiegania o rozwój mobilnego systemu Microsoftu. Jest on nie tylko autorem licznych nieoficjalnych aplikacji, których brakuje w Windows Store, ale także aktywnym komentatorem kolejnych decyzji Microsoftu. Podzielił się on właśnie swoją kolejną opinią na temat działań korporacji, która z całą pewnością nie będzie dla niej powodem do zadowolenia.

Zabieganie o wygodę użytkowników mobilnego Windowsa przejawia się przede wszystkim w jego działalności programistycznej: Huyn jest autorem takich 6tag, 6tin czy 6snap oraz innych. Stanowią one oczywiście kolejno nieoficjalne klienty Instagramu, Tindera i Snapchatu, które w zasadzie w każdym przypadku jakościowo zdecydowanie przewyższają oficjalne programy, jeżeli te w ogóle są dostępne.

Nie oznacza to jednak, że Huyna spotkało ze strony właścicieli wspomnianych usług i serwisów ze szczególne uznanie. W przypadku Snapchata doszło nawet do zablokowania możliwości korzystania z nieoficjalnego klienta. Zmiany tej decyzji domaga się ponad 60 tys. sygnatariuszy koncie na Twitterze.Microsoft Garage, przestańcie wydawać aplikacje tylko na iOS-a, mam pomysł: skrzyknę deweloperów/bloggerów i zorganizujemy sesję: „Pracownicy Microsoftu, zabijacie swoją własną społeczność”.Odnosi się to w dużej części do priorytetów, jakie Microsoft, w ogóle, nie tylko w ramach Garage, przyjął w ostatnim czasie w rozwoju swojego oprogramowania. Przykładem może być oczywiście opisywana przez nas klawiatura WordFlow, czy niesławna wpadka Nadelli, w której w kwestii pakietu biurowego Microsoftu przyznał de facto pierwszeństwo iOS-owi.

Trudno zatem odmówić Huynowi racji, co zapewnie zostanie podchwycone przez kolejnych niezależnych programistów pracujących nad aplikacjami dla Windowsa. Trudno bagatelizować kwestię malejącej sprzedaży, która ma pochować mobilnego Windowsa, jednak łaska klientów na pstrym koniu jeździ i trend może się odwrócić z zaprezentowaniem kolejnych modeli smartfonów z tym systemem. Znacznie trudniej będzie jednak odbudować motywację takich osób, jak Rudy Huyn, których zasługi trudno przecenić i to właśnie taki stan rzeczy może uśmiercić Windowsa wbrew sinusoidalnym wynikom sprzedaży urządzeń.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)