Runtastic Road Bike PRO za darmo. Idzie wiosna, pora odkurzyć rower

Runtastic Road Bike PRO za darmo. Idzie wiosna, pora odkurzyć rower

Runtastic Road Bike PRO za darmo. Idzie wiosna, pora odkurzyć rower
23.03.2018 14:30

Jeśli w tym roku znów zamierzacie „robić rzeźbę” na lato, najwyższa pora zacząć przygotowania. Rowerzystów zainteresuje zapewne możliwość zgarnięcia za darmo aplikacji Runtastic Road Bike PRO dla Androida – to bardzo dobry „licznik rowerowy” z możliwością analizy przejechanych tras, udostępniania położenia znajomych, mapami i kolekcją tras tworzonych przez społeczność.

Nie dajcie się wprowadzić w błąd nazwie – Runtastic Road Bike PRO to aplikacja nie tylko dla rowerzystów szosowych i można w niej zapisywać dowolne trasy, a także dodawać ręcznie treningi innego typu. Licznik rowerowy pozwala zapisywać pokonaną trasę na podstawie wskazań GPS (także offline). W międzyczasie mierzony będzie przejechany dystans, czas poruszania się, prędkość, spalone kalorie, podwyższenia i tym podobne parametry trasy, a w kluczowych momentach dostaniemy komunikat od wirtualnego trenera głosowego.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jeśli korzystamy z monitora pracy serca, czujników kadencji i prędkości albo smartopaski, dane z nich także będą uwzględnione w pomiarach. Aplikacja automatycznie wykrywa przerwę i może wtedy wstrzymać nagrywanie. Ponadto podczas wycieczek w większym gronie, ale niekoniecznie tą samą trasą, można udostępniać swoje położenie znajomym.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja Runtastic Road Bike Pro to także zestaw map rowerowych i tras. Można w niej korzystać z Google Maps, Open Street i Open Cycle, dostępne są też mapy offline. Na stronie Runtastic i w aplikacji znajdziemy różne trasy, przygotowane przez społeczność. Posiadając aplikację możemy też zapisywać własne trasy. Nie zabrakło pogodynki i sterowania odtwarzaniem muzyki, to jednak drobiazgi. Siła aplikacji leży w możliwościach analizy przejechanych tras. Każdą można zobaczyć na mapie z kolorowymi oznaczeniami zmiany prędkości, podjazdów i zjazdów. Wszystkie dane są dostępne także w osobistym dzienniku Runtastic.com po synchronizacji.

Aplikacja kosztuje zwykle niecałe 20 zł, ale przez najbliższe 5 dni można ją mieć całkiem za darmo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)