Ruszają prace nad Firefoksem dla Metro UI w Windows 8

Ruszają prace nad Firefoksem dla Metro UI w Windows 8

Wojciech Cybulski
10.03.2012 05:25

Jeden z deweloperów Mozilli poinformował na swoim blogu, że prace nad przeglądarką internetową Firefox dla interfejsu Metro (Windows 8) są już w toku.

Brian Bondy wyjaśnił, że w Windows 8 znajdziemy trzy typy aplikacji - programy z klasycznym interfejsem, aplikacje Metro oraz „Metro style enabled Desktop Browsers". Firefox dla Windows 8 będzie należał właśnie do tej trzeciej grupy. Dzięki temu przeglądarka będzie mogła pracować jako klasyczna aplikacja lub jako program z interfejsem Metro. Ponadto przynależność do owej grupy zwalnia Firefoksa z wielu ograniczeń nakładanych na aplikacje uruchamiane w „piaskownicy” Metro. Oprogramowanie będzie miało dostęp do Win32 API oraz nowego WinRT API. Co ciekawe, Firefox w trybie Metro będzie dostępny tylko wówczas, gdy zostanie ustawiony jako domyśla przeglądarka. Takie ograniczenie zostało narzucone bezpośrednio przez Microsoft. Pracujący nad projektem deweloperzy narzekają, że udostępniona przez Microsoft dokumentacja jest niejasna i brakuje w niej wielu informacji przydatnych przy tworzeniu aplikacji dla Windows 8.

Firefox dla Windows 8 nie będzie klasyczną aplikacją Metro - przedstawiciele Mozilli nie wiedzą więc, czy ich przeglądarka znajdzie się w oficjalnym sklepie z oprogramowaniem dla Windows 8. O tym przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)