Ruszył BookRage „Oblicza grozy” – pakiet dreszczowców, za który zapłacisz ile chcesz

Ruszył BookRage „Oblicza grozy” – pakiet dreszczowców, za który zapłacisz ile chcesz

03.11.2014 11:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z okazji Święta Zmarłych, Zaduszek, Dziadów, Halloween i Wszystkich Świętych wczoraj, tuż przed północą, ruszyła kolejna edycja akcji BookRage. Po ostatnim, dość nietypowym, pakiecie z książkami o kulturze, przyszła pora na trochę strachu… niekoniecznie o naszą kondycję społeczną.

Kolejny pakiet ebooków, który można zgarnąć w ramach akcji BookRage, jak zwykle dostępny jest już od złotówki. W bazowym zestawie znajdują się cztery książki:

  • „Na ziemi niczyjej\ Anny Brzezińskiej i Grzegorza Wiśniewskiego – Ziemia niczyja. Wąski pas ziemi pomiędzy liniami wrogich okopów. Kilkaset–kilkadziesiąt metrów zrytych setkami pocisków i poszatkowanych zasiekami drutów kolczastych oraz resztkami umocnień. Na ziemi niczyjej nie obowiązują żadne prawa. Kiedy milknie artyleria, słychać jedynie brzęk pustych puszek, w których buszują szczury, i głosy rannych. Ale niewielu śpieszy im na ratunek. Bo tutaj na łów wyruszają snajperzy i zwiadowcy, gotowi poderżnąć ci gardło za konserwę z wołowiną, a także inne bestie — te nienazwane i prastare. Jak przed wiekami, przybywają zwabione zapachem krwi.
  • „Za pięć rewolta\ Dawida Kaina – Dwóch mężczyzn z przeciwnych krańców kapitalistycznego łańcucha pokarmowego: Sławek przebrany za hamburgera reklamuje sieć fast food; Tomek bogaty copywriter faktów – wymyśla i symuluje wydarzenia dla portalu Szczersza Prawda. Sławek, szukając ucieczki od ponurej codzienności, trafia na spotkanie sekty, której członkowie przekonują go, że rzeczywistość jest więzieniem, a ludzkie ciała to cele z kości i mięsa. Tomek dowiaduje się, że w jego mieście ktoś popełnił autentyczną zbrodnię, pierwszą od lat. Czy jednak w świecie, gdzie wszystko zostało zasymilowane, coś takiego mogło się naprawdę zdarzyć?
  • „Podwójna pętla” Kazimierza Kyrcza Jr. – Główny bohater, policjant z wydziału do walki z cyberprzestępczością, prowadzi całkiem udane życie. Jednak gdy w jego otoczeniu zaczynają ginąć ludzie, wszystko się zmienia. Kuriozalne wypadki, niewytłumaczalne przypadki... pętla zimnej śmierci zaciska się coraz mocniej. Kto będzie kolejny? Kto stoi za zabójstwami? Czy w podejrzanych okolicznościach wszystkich, coraz liczniejszych śmierci, palce maczały siły nieczyste? A może Mateusz ma rozdwojenie jaźni i to on morduje?
  • „Dzieła zebrane, tom I. Nowele” Stefana Grabińskiego – Obszerny zbiór zawierający całość krótkiej twórczości klasyka polskiej grozy – ponad siedemdziesiąt opowiadań, uporządkowanych chronologicznie według daty pierwotnej publikacji. Nasze wydanie oparte jest na oryginalnych, przedwojennych edycjach, dzięki czemu mogliśmy przywrócić fragmenty usunięte przez redaktorów PRL-owskich wydań opowiadań Grabińskiego (w tym niesławnego Janusza Wilhelmiego, późniejszego ministra kultury). Na wydaniach z czasów PRL, w których często brakowało całych akapitów, oparte były do tej pory niemal wszystkie współczesne edycje dzieł Grabińskiego.

Natomiast ci, którzy zdecydują się zapłacić powyżej aktualnej średniej ceny pakietu, tradycyjnie już otrzymają dodatkowe ebooki:

  • „Rękopis znaleziony w gardle“ Łukasza Orbitowskiego – Zbiór opowiadań i mikropowieści grozy, publikowanych do tej pory jedynie w prasie i antologiach. Na książkę składają się następujące utwory: „Równik”, „Rękopis znaleziony w gardle”, „Głowa węża”, „Noc sobowtórów”, „Wszystko o moich matkach” i „Amerykański horror”.
  • „Carmilla” Sheridana LeFanu – Opublikowana po raz pierwsze w 1871 roku nowela „Carmilla” wyprzedziła „Draculę” Brama Stokera o 26 lat. Opowieść dotyczy młodej dziewczyny, którą uwodzi wampirzyca o imieniu Carmilla i stanowi kanon powieści gotyckiej, której prekursorem był irlandzki pisarz. Książka w nowym tłumaczeniu Pauliny Braiter.

Możliwości płatnicze, dostosowane są do potrzeb polskiego klienta. Serwis obsługuje zarówno płatności PayPal (w tym płatności kartami, także bez rejestracji konta PayPal) jak i e-przelewy za pośrednictwem systemu płatności DotPay. W serwisie jest także możliwość przeznaczenia części płaconych za książki pieniędzy na rzecz fundacji Nowoczesna Polska, aby ludzie mieli możliwość zrobienia przy okazji dobrego uczynku, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Organizatorzy akcji zdecydowali się na Fundację Nowoczesna Polska jako instytucję pożytku publicznego, której cele są im osobiście bliskie i którą sami z chęcią, przy okazji korzystania z tego typu serwisów, by wspierali.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)