Ruszyły polskie eliminacje do ESWC 2010

Ruszyły polskie eliminacje do ESWC 2010

Redakcja
20.04.2010 13:40, aktualizacja: 20.04.2010 14:50

Ruszyły polskie eliminacje do reaktywowanego Electronic Sports World Cup. Gracze będą mogli zmierzyć się w wielu różnych tytułach, a najlepsi pojadą na światowe finały do Paryża. Punktem kulminacyjnym krajowych eliminacji będzie finał w Warszawie w dniach od 5 do 6 czerwca. Aby zdobyć w nim miejsce, należy uprzednio wziąć udział w eliminacjach on-line.

Informacje dotyczące poszczególnych polskich turniejów kwalifikacyjnych zostaną opublikowane w ciągu najbliższych godzin na stronie rozgrywek. W tym czasie zostaną również oficjalnie uruchomione zapisy dla każdej z gier oraz ogłoszone szczegółowe zasady poszczególnych turniejów kwalifikacyjnych.

W ramach eliminacji zostaną zorganizowane turnieje kwalifikacyjne dla platform: Counter-Strike 1.6, Defense of the Ancients, Need for Speed: Shift, Quake Live, Warcraft III: The Frozen Throne, Trackmania Nations, Guitar Hero 5 (Xbox 360), FIFA 2010 (PlayStation 3) i Street Fighter 4 (Xbox 360). Wszelkie informacje dotyczące eliminacji żeńskich zespołów Counter-Strike pojawią się wraz z publikacją zasad kwalifikacji dla gry.

Większość eliminacji będzie podzielona na kilka tur rozegranych w różnych terminach, wobec czego każdy chętny zespół lub gracz będzie mieć możliwość wzięcia udziału w walce o miejsce w warszawskim finale. Organizatorzy liczą na postawę fair-play i poważne taktowanie rozrywek oraz przeciwników. Na najlepszych czekają nagrody pieniężne, których pula wynosi 213 500 dolarów.

Warto wiedzieć, że rodzimi mistrzowie Counter-Strike'a, jako obrońcy tytułu mistrzowskiego z 2008 roku, otrzymali bezpośrednie zaproszenie na Wielki Finał ESWC 2010 w Paryżu, gdzie mają również zapewniony pobyt na czas trwania Finału. Z tego powodu niestety nie będziemy mogli ich podziwiać w polskich eliminacjach. Istnieje realna szansa, że po raz kolejny będziemy mogli kibicować dwóm polskim drużynom w walce z najlepszymi drużynami w światowym finale Mistrzostw świata. Ostateczna decyzja o udziale należy jednak do zespołu.

Patronami medialnymi polskiego ESWC 2010 są dobreprogramy oraz Gamikaze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)